کد مطلب: 62328 تعداد بازدید: ۱۵۱

معاون فرهنگی مدرسه علمیه شهیده بنت الهدی علی آباد کتول:

امنیت روانی؛ یکی از ره آوردهای حجاب است

یکشنبه ۲۴ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۴۱:۲۴
«خانم فاطمه خلف» گفت: رعایت حجاب آثار و ره آورد های بسیاری برای فرد و اجتماع به همراه دارد که یکی از آنها امنیت روانی است.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران استان گلستان، «خانم فاطمه خلف» با بیان این که بزرگداشت هفته عفاف و حجاب یادآوری غیرتمندی و عزت زنان در جامعه است، بیان داشت: اگر فلسفه وجود حجاب برای جوانان بیان گردد، با فطرت پاکی که در آنها سراغ داریم بی شک پذیرا خواهند بود.

وی با اشاره به آثار رعایت حجاب در خانواده و اجتماع ابراز کرد: رعایت حجاب آثار و ره آورد های بسیاری برای فرد و اجتماع به همراه دارد که یکی از آنها امنیت روانی است.

معاون فرهنگی مدرسه علمیه شهیده بنت الهدی علی آبادکتول معتقد است؛ اسلام با اصل حضور زن در جامعه مخالف نیست و اصولاً قانون حجاب برای حضور مؤثرتر آنان در اجتماع وضع شده است.

خلف اذعان نمود: حوزه های علمیه به عنوان یک مرکز دینی که رسالت اصلی آن برپایی قوانین اسلامی است، در این زمینه می تواند فعالیت های مهم و تأثیرگذاری انجام دهد.

وی ضمن بیان فعالیت های مدرسه علمیه خود در هفته عفاف و حجاب، عنوان کرد: همکاری در برپایی گردهمایی حجاب در روز 21 تیرماه، برپایی غرفه مشاوره، مسابقات فرهنگی و اعزام مبلغ به ادارات جهت تبلیغ، از مهم تریت اقدامات انجام شده در این هفته بوده است.