کد مطلب: 62316 تعداد بازدید: ۱۷۳

مدیر مدرسه علمیه خواهران سعدیه رامیان مطرح کرد:

تبلور عفاف و حجاب در جامعه؛ زمینه ساز حفظ هویت و شخصیت انسانی آحاد جامعه

شنبه ۲۳ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۰:۰۹
«خانم شمسی طاهری» گفت: تبلور عفاف و حجاب در جامعه، زمینه ساز حفظ هویت و شخصیت انسانی آحاد جامعه است.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران استان گلستان، «خانم شمسی طاهری» بیان داشت: بیست و یکم تیر ماه، سالروز قیام مردم مشهد علیه کشف حجاب به عنوان روز عفاف و حجاب نامگذاری شده، در این روز به یاد می آوریم روزی را که رضا خان مردم معترض به کشف حجاب را در مسجد گوهرشاد به خاک و خون کشید.

وی افزود: امروز هم دشمن با کم رنگ کردن اعتقادات و باورهای دینی، حجاب و عفاف را از زن مسلمان می گیرد، باید به هوش بوده و با بصیرت دینی در مقابل هجمه دشمن پیروز باشیم.

مدیر این مدرسه یکی از دلایل کاهش تمایل جوانان به تشکیل خانواده را حضور زنان بی حجاب در جامعه برشمرد و اظهار داشت: مردان سست ایمان با دیدن چنین زنانی در سطح جامعه کمتر به تشکیل خانواده فکر کرده و تصور می کنند با ازدواج خود را محدود خواهند کرد.

وی تصریح کرد: حجاب باعث حفظ بنیان خانواده بوده و زنان محجبه نقش مهمی در کاهش مفاسد اجتماعی دارند.

خانم طاهری با تاکید بر این که تبلور عفاف و حجاب در جامعه، زمینه ساز حفظ هویت و شخصیت انسانی آحاد جامعه است، اذعان نمود: باتوجه به اهمیت مسأله و نیز رسالت حوزه های علمیه در آسیب شناسی اجتماعی و کمک به حل مشکلات فرهنگی جامعه، برگزاری اجتماعات و همایش های عفاف و حجاب از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است.

وی همچنین در مصاحبه با گزارشگر واحد مرکزی خبر صداوسیمای استان گلستان، ضمن گرامیداشت 21 تیرماه به عنوان روز ملی عفاف و حجاب بیان داشت: حجاب مانند ستون خیمه است و تا زمانی که ستون خیمه پابرجاست سراپرده هم برپاست و زمانی که ستون این خیمه از بین برود از سراپرده چیزی باقی نمی ماند.