کد مطلب: 62294 تعداد بازدید: ۱۸۹

آیت الله نورمفیدی در دیدار سرپرست و کارکنان حوزه علمیه خواهران گلستان:

طلاب در حوزه های علمیه باید بتوانند اهل تدبر، تفکر و استنباط شوند

پنجشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۰:۲۹
نماینده ولی فقیه در استان گلستان گفت: طلاب در حوزه های علمیه باید بتوانند اهل تدبر، تفکر و استنباط شوند و در مقابل حملات دشمنان از حریم دین، خدا و پیغمبر(ص) دفاع کنند.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران استان گلستان، «خانم سیده نفیسه حسینی واعظ» سرپرست مدیریت حوزه علمیه خواهران استان گلستان به همراه کارکنان «خانم» این مدیریت با «آیت الله سیدکاظم نورمفیدی» نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان دیدار نمودند.

در این دیدار، «آیت الله سیدکاظم نورمفیدی» ضمن بیان توصیه هایی خاطرنشان کرد: برای انجام این کار بسیار مهم باید از خداوند طلب کمک نمود تا در حوزه های علمیه شاگردانی تربیت شوند که به نفع اسلام، جامعه و بانوان قدم بردارند.

وی با تاکید بر این که در انجام فعالیت ها هدف خود را مشخص نمایید، افزود: اگر انسان در راستای دستیابی به هدف تلاش نماید، در انجام کارها بسیار راهگشا و موثر است.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان با یادآوری اهداف خود از تاسیس حوزه، بیان کرد: با این اوضاع و احوال دنیا که علیه اسلام، روحانیت و مخصوصا مسائل زنان زیاد حرف زده می شود، باید هدف را بالاتر دید.

آیت الله نورمفیدی با بیان این که هدف عالی، در برنامه و کار اثرگذار است گرچه انسان به آن هدف نرسد، ادامه داد: البته ما تا حدی به این هدف رسیده ایم. گاهی که نتایج تحقیقات خانم ها در حوزه را می شنویم یا می بینیم که قدرت استنباط و تفقه پیدا کردند، خدا را شاکرم که به اهداف خود رسیدیم یا از آن دور نیستیم.

وی با تاکید بر اولی بودن کیفیت در حوزه ها بر کمیت، اظهار کرد: بارها گفته ام که اگر یک مطهری پیدا کنیم به از صد هزار است، طلبه کمتر باشد اما کمتری که بتوان بر آنها سرمایه گذاری نمود؛ طلاب در حوزه های علمیه باید بتوانند اهل تدبر، تفکر و استنباط شوند و در مقابل حملات دشمنان از حریم دین، خدا و پیغمبر(ص) دفاع کنند.

امام جمعه شهرستان گرگان با تاکید مجدد بر گم نکردن هدف و پرهیز از تربیت صِرف بانوان روضه خوان، گفت: گاهی در ذهن عده ای ست که خانم ها بتوانند روضه بخوانند؛ اینهمه امکانات برای یک روضه باشد؟! اگر این هدف باشد، خیلی سطح پایین می آید اما اگر هدف عالی و بزرگ باشد، خیلی اثرگذار است.

آیت الله نورمفیدی در ادامه با تاکید بر این که بین افراد مجموعه تفاهم باشد، افزود: اگر در میان افراد یک مجموعه هماهنگی باشد، موفقیت هم هست اما اگر هماهنگی نباشد، مسلّما موفقیت هم به همراه ندارد، خودتان یک موضع واحد داشته باشید که بگویید خانم ها در خیلی جاها می توانند مدیریت کنند. پس، مدیریت شایسته ای را از خود نشان دهید.

وی با اشاره به لزوم گفتگو میان افراد یک مجموعه، ابراز نمود: آنچه را که به صلاح حوزه هاست، تصمیم بگیرید و از تصمیمات جمعی خود نیز دفاع کنید، وقتی بر چیزی برنامه ریزی می شود از آن حمایت و دفاع کنید.

نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری با توصیه بر این که حوزه ها را به یک چشم و از نگاه شورای حوز های علمیه خواهران ببینید، توصیه نمود: برای انجام امورات، معیار و ملاک بگذارید، اگر معیار «من عند نفسی» باشد، افراد حق اعتراض دارند.

آیت الله نورمفیدی در پایان با اشاره به راهنمایی افراد به جهت دادن به سوی هدف ها، بر ایجاد رابطه خوب و نزدیک با حوزه ها و مسئولین آنها، نظم و برنامه و توجه به درس و بحث توصیه نمود.

 گفتنی است در ابتدای این دیدار «خانم حسینی واعظ» به بیان سخنان خود و معرفی کارکنان پرداخت.