کد مطلب: 62136 تعداد بازدید: ۱۵۱

سرپرست حوزه علمیه خواهران استان گلستان:

حدود 900 مبلغه؛ ثمره مدارس علمیه خواهران استان گلستان

پنجشنبه ۷ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۵:۴۹
«خانم سیده نفیسه حسینی واعظ» در مراسم آیین تکریم و معارفه مدیر حوزه علمیه خواهران استان گلستان اعلام کرد: استان گلستان قریب به 1500 طلبه جاری و 1400 فارغ التحصیل دارد که از این میان 900 مبلغه ثمره مدارس علمیه خواهران در استان بوده است.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران استان گلستان، «خانم سیده نفیسه حسینی واعظ» پیرامون اهمیت حوزه های علمیه خواهران و نقش کلیدی بانوان در هدایت جامعه، بیان کرد: بعد از انقلاب  اسلامی به همت معمار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی(قدس سره) و در ادامه به یاری مقام معظم رهبری(حفظ الله تعالی)، برای بانوان فرصتی جهت بهره بردن از مکتب اهل بیت(علیهم السلام) ایجاد شد تا جامعه نسوان را با اسلام راستین آشنا نمایند.

وی خاطرنشان کرد: بحمد الله استان گلستان دارای مدارس علمیه خواهران در سطوح مختلف می باشد، قریب به 1500 طلبه جاری و 1400 فارغ التحصیل دارد که از این میان 900 مبلغه ثمره مدارس علمیه خواهران در استان بوده است.

سرپرست مدیریت حوزه علمیه خواهران استان گلستان عنوان نمود: فارغ التحصیلان مدارس علمیه استان، در مراکز علمی و دانشگاهی، آموزش و پرورش، نهاد های انقلابی و ... به فعالیت، تبلیغ و ترویج ندای قرآن و اهل بیت(علیهم السلام) مشغول هستند.

خانم حسینی واعظ با اذعان به این که امروزه مرزهای اعتقادی دین به شدت مورد حمله قرار گرفته است، خطاب به حضار تاکید کرد: مدیران و مسئولین محترم مدارس علمیه، بیش از پیش با تربیت نیروهای عالم، باتقوا و متخصص جهت دفاع از مرزهای اعتقادی تلاش نمایند.

وی افزود: با دقت در مسیر پیش روی خود، متوجه خواهیم شد که برای رسیدن به هدف اصلی که همان تربیت نسل مهذب است، راه زیادی باقی هست و نیاز به تلاش دوچندان دارد.

سرپرست مدیریت حوزه علمیه خواهران استان گلستان با بیان این که مدیران سنگربانان خستگی ناپذیر خط مقدم دین هستند، اظهار کرد: با توجه به این که امروزه دشمنان دین برای استحاله فرهنگی با همه توان فعالیت می نمایند، نیازمند توجه به امر آموزش و تربیت اساتید عالمه و باتقوا، توجه به امر پژوهش و تربیت مبلغ کارآمد که بتوانند به زبان روز با نسل جوان سخن بگویند؛ هستیم.

خانم حسینی واعظ در پایان سخنان خود گفت: امیدوارم با یاری و تلاش همه مدیران محترم و همکاران خدوم بنده در مدیریت استان جهت رسیدن به جامعه آرمانیِ مدنظر، تلاش نموده و در امر نزدیک تر شدن فرج حضرت ولی عصر(عج الله تعاله فرجه الشریف) قدم مثبتی برداشته و از شفاعت قرآن و اهل بیت(علیهم السلام) بهره مند گردیم.