کد مطلب: 61707 تعداد بازدید: ۱۶۸

مسئول بسیج طلاب و روحانیون استان گلستان:

در زمان حاضر، روحانی انقلابی و حوزه انقلابی همان حماسه سوم خرداد 61 است

پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۰۸:۰۷
«حجت الاسلام والمسلمین روح الله رجنی» گفت: امروز عرصه، عرصه فرهنگی است، امروز، روحانی انقلابی و حوزه انقلابی همان حماسه سوم خرداد 61 و فتح خرمشهر است.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران استان گلستان، مدرسه علمیه شهیده بنت الهدی علی آبادکتول به مناسبت فرارسیدن سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر، ویژه برنامه ای را با حضور اساتید و طلاب این مدرسه برگزار نمود.

 «حجت الاسلام والمسلمین روح الله رجنی» در این مراسم، ضمن اشاره به فضیلت و جایگاه ماه مبارک رمضان و تاکید بر بهره برداری از لحظات این ماه برای تقرب به خدا، خاطرنشان کرد: همه انسان ها در گرو اعمال خود هستند که برای بیرون آمدن از آن باید استغفار کرد.

وی احساس تساهل و ثقالت در وجود انسان را ناشی از گناهان دانست و اذعان کرد: یکی از راه های سبک بال شدن از گناهان، سجده های طولانی است زیرا انسان بوسیله سجده کردن، مقامش ترفیع می یابد.

 مسئول بسیج طلاب و روحانیون استان گلستان با بیان این که حماسه سوم خرداد تجلیل از شهداست و تجلی آیات قرآن را در این حماسه می توان دید، افزود: در حماسه سوم خرداد تمام کارشناسان نظامی جهان بر این باور بودند که عراق با آن همه تجهیزات نظامی، پیروز میدان است اما اراده خداوند به چیز دیگری تعلق گرفته بود، سنت پروردگار این است که هر کاری به اذن خداوند انجام می گیرد.

حجت الاسلام رجنی با اشاره به مفاهیم سوره فجر اذعان نمود: در سوره فجر، خداوند سه تمدن عاد، ثمود و فرعون را یاد و از عظمت آنها صحبت می نماید اما سرانجام عذاب الهی بر آنها نازل شد که این سنت الهی و تغییرناپذیر است.

وی طغیانگری و فسادانگیزی را دو رذیله اخلاقی ای دانست که باعث عذاب این اقوام شد که این عذاب ها مختص آن تمدن ها نبود و هر تمدنی در هر زمان که دارای این رذایل شود، از عذاب الهی ایمن نیست.

مسئول بسیج طلاب گلستان در ادامه ضمن اشاره به نیرنگ های دشمنان خاطرنشان کرد: خداوند می فرماید: «إِن تَنصُرُواْ اللَّهَ یَنصُرْكُمْ»؛ در حماسه سوم خرداد، نصرت دادیم خداوند هم ما را یاری کرد؛ در واقع فتح خرمشهر فتح ارزش هاست.

حجت الاسلام رجنی با استناد به سخن مقام معظم رهبری(مدظله العالی) که می فرمایند «جوانان عزیز، خرمشهر ها در پیش است»، توضیح داد: طبق این فرمایش، در آن زمان ایران را محاصره کردند و با القاء «ما نمی توانیم»، در پی از بین بردن روحیه اعتماد به نفس و خودباوری در بین مردم بودند.

وی افزود: هم اکنون هم استراتژی آنها نابودی کشور است و فقط نیرنگ ها متفاوت شده است، آنان منتظر غفلت ما هستند تا خرمشهرهای در پیش رو را فتح کنند.

وی خطاب به طلاب توصیه نمود: در برابر نیرنگ های دشمنان باید توکل و اتکا بر خداوند داشت، دوباره باید حسن باقری ها، شهید همت ها، حسین همدانی ها و جهان آراها به میدان بیایند؛ اینها کار من و شماست.

این مسئول بسیج با بیان این که جهاد نباید فقط در حوزه های علمیه باشد، ادامه داد: امروز عرصه، عرصه فرهنگی است، و تمام جامعه باید «وَتَواصَوا بِالحَقِّ وَتَواصَوا بِالصَّبرِ» باشند؛ امروز، روحانی انقلابی و حوزه انقلابی همان حماسه سوم خرداد 61 و فتح خرمشهر است.