کد مطلب: 61705 تعداد بازدید: ۱۴۹

معاون فرهنگی مدرسه علمیه شهیده بنت الهدی علی آبادکتول:

هدف از جشن های نیمه شعبان، نزدیک شدن مردم به فرهنگ انتظار و مهدویت است

پنجشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۱۷:۱۳
«خانم فاطمه خلف» بیان کرد: هدف از بزرگداشت جشن نیمه شعبان، نزدیک شدن مردم به فرهنگ انتظار و مهدویت است تا با یادآوری امام زمان(عج)، بتوان غفلت را از جامعه به ویژه جوانان دور کرد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران استان گلستان، «خانم فاطمه خلف» گفت: اعیاد شعبانیه به ویِژه مراسم نیمه شعبان از مهمترین مراسماتی است که بسیار مورد توجه شیعیان است، برگزاری جشن های ائمه(علیهم السلام) متناسب با فرهنگ دینی و اسلامی و در شأن ائمه معصومین باشد تا مردم بیشتر با فرهنگ اسلامی آشنا شده و به معارف دینی بازگردند.

وی با اشاره به ضرورت یادآوری امام زمان(عج) افزود: هدف از بزرگداشت جشن نیمه شعبان، نزدیک شدن مردم به فرهنگ انتظار و مهدویت است تا با یادآوری امام زمان(عج)، بتوان غفلت را از جامعه به ویژه جوانان دور کرد.

معاون فرهنگی این مدرسه علمیه با تاکید بر ضرورت پاسخگویی به شبهات مهدویت ابراز کرد: این رسالت خطیر در عصر حاضر بر عهده حوزه های علمیه است.

خلف در پایان با بیان این که جشن نیمه شعبان طبق روال سال های گذشته، با حضور اساتید، کارکنان، طلاب و بانوان شهرستان علی آباد در این مدرسه برگزار شد، عنوان کرد: اقامه نماز جماعت، نمایشگاه کتاب مهدویت، مهدکودک مهدوی، پاسخگویی به سوالات و شبهات، مسابقات فرهنگی و توزیع بروشور از جمله برنامه های این جشن بوده است.