کد مطلب: 61574 تعداد بازدید: ۱۹۹

مدیر نظارت و ساماندهی حوزه علمیه خواهران گلستان :

حرکت در مسیر عبودیت، موج هدایت انسان به منزلگاه معنویت می شود

پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۶:۱۳
«خانم سیده نفیسه حسینی واعظ» گفت : کسی که در مسیر عبودیت حرکت می کند با انجام اعمال نیک به منزلگاه معنویت می رسد، انسان مومن باید در مسیر حرکت به قرب الهی موانع مسیر را رفع نماید.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران استان گلستان، «خانم سیده نفیسه حسینی واعظ» در مراسم محفل انس با قرآن که به همت مدرسه علمیه الزهرا(س) گرگان برگزار شد، به بیان ویژگی های بهار طبیعت و بهار قرآن پرداخت و گفت: مردم سعی دارند از بهار طبیعت استفاده ببرند چون طبیعت را لمس می کنند، اما در ماه رمضان به دلیل ناآشنایی با این کتاب بزرگ از این لطافت و خوراک روح و جان استفاده نمی شود.

وی عنوان کرد: تعداد خطاب خداونددر قرآن به انسان به صورت «یاایها الناس» بیش از تعداد «یا ایها الذین آمنوا» است که بیانگر این است که قرآن همگانی و برای همه انسان های کره زمین است، لذا قرآن قصد احیای همه انسان ها را دارد.

استاد این مدرسه علمیه ضمن اشاره به برخی ویژگی های ماه رمضان، قرآن را میزان تشخیص حق از باطل دانست و خاطرنشان کرد: در بهار طبیعت گلها و گیاهان احیا می شوند که موجب درمان جسم انسان است و در بهار قرآن جان انسان زنده شده که با استفاده از این سفره تمام نشدنی و بهره مندی از فرامینش جان انسان ها از بیماری ها نجات می یابد.

حسینی واعظ با بیان این که انتهای ماه مبارک رمضان عبودیت و بندگی است، افزود: کسی که در مسیر عبودیت حرکت می کند با انجام اعمال نیک به منزلگاه معنویت می رسد، انسان مومن باید در مسیر حرکت به قرب الهی موانع مسیر را رفع و دست و پای خود را از غل و زنجیر گناهان رها کند.