کد مطلب: 61558 تعداد بازدید: ۹۰

مدیر مدرسه علمیه فاطمه الزهراء(س) بندرترکمن:

ماه رمضان ماه خود سازی و پاکسازی درون است

پنجشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۲:۱۳
«خانم خدیجه قانعی زارع» گفت: ماه رمضان، ماه سراسر نور و برکت و ماه پاکسازی درون است که در این ماه رحمت و برکت الهی بر بندگان مضاعف می شود.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران استان گلستان، «خانم خدیجه قانعی زارع» در جمع طلاب این مدرسه ضمن اشاره به اعمال و فضیلت های ماه مبارک رمضان، اذعان کرد: ماه رمضان، ماه سراسر نور و برکت و ماه پاکسازی درون است که در این ماه رحمت و برکت الهی بر بندگان مضاعف می شود.

وی با اشاره به فوائد روزه از نظر پزشکی، تصریح کرد: روزه گرفتن در شش روز اول ماه مبارک رمضان، موجب کاهش حرارت بدن می شود تا روز دهم که معده از مواد زائد پاکسازی شده و تا نیمه ماه، سیستم های عصبی پاکسازی و تقویت می گردد.

این مدیر حوزه با بیان این که آماده سازی بدن در نیمه ماه، انسان را برای شب های قدر آماده می کند، قرآن بر سرگرفتن و ارتباط نیمه شب با خدا را در این شب ها توفیقی الهی دانست.

وی در پایان با اشاره به نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به روز قدس توسط امام خمینی(رض)، افزود: امام راحل(رض) اعلام فرمودند که شرکت در راهپیمایی روز قدس یک وظیفه و تکلیف انسانی است و دعوت به اسلام، دعوت به وحدت است.