کد مطلب: 61509 تعداد بازدید: ۱۲۹

استاد درس خارج حوزه:

حلم و بردباری در راستای تحصیل و تبلیغ، از ضروریات یک طلبه است

پنجشنبه ۲۳ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۴:۵۵
«حجت الاسلام شاهینی» اذعان کرد: حلم و بردباری در راستای تحصیل و تبلیغ، از ضروریات یک طلبه است تا با کسب این صفات در خود، بتواند در مقابل شبهات و سوالات دینی، پاسخ درست و منطقی به مردم دهد.

«حجت الاسلام والمسلمین عبدالله شاهینی» در ویژه مراسم «اعیاد شعبانیه» که از سوی مدرسه علمیه الزهرا(س) گرگان برگزار شد، اظهار داشت: در روایات عدیده از ائمه اطهار(علیهم السلام) «سجده» به عنوان بهترین حالت عبادت معرفی شده و لقب «سجاد» به دلیل سجده های طولانی امام زین العابدین(ع)، بر ایشان نهاده شد.

وی در تشریح لقب زین العابدین، بیان کرد: زین العابدین به معنای «زینت عبادت کنندگان» است به طوری که زندگی با عبادت معنا پیدا می کند، لذا «عبادت» زینت و لازمه زندگی مومنان شمرده می شود.  

استاد حوزه خاطرنشان کرد: حلم و بردباری از لوازم زندگی یک مومن است به طوری که در سخن امام سجاد(ع) «مومن کسی است که علم و دانش خود را با حلم و بردباری همراه کند».

حجت الاسلام شاهینی اذعان داشت: حلم و بردباری در راستای تحصیل و تبلیغ، از ضروریات یک طلبه است تا با کسب این صفات در خود، بتواند در مقابل شبهات و سوالات دینی، پاسخ درست و منطقی به مردم دهد و آنان را به ضعف ایمان متهم نسازد.

 وی گفت: مومن همیشه در مقام آموختن بوده و به یادگیری آنچه را که نمی داند می پردازد.

این استاد درس خارج حوزه سکوت را از دیگر لوازم زندگی مومن دانست و توضیح داد: در کلامی از امام علی(ع) وارد است که می فرمایند: «اگر کلام تو از نقره است بدان سکوت تو از طلاست»، بنابراین سعی کنیم بجا حرف زده و بجا هم سکوت اختیار نماییم.

حجت الاسلام شاهینی در پایان علت عمده دین گریزی جوانان را عدم توجه متدینین به لوازم دین داری دانست که غفلت از این لوازم موجب لطمه به دین خواهد شد.