کد مطلب: 61484 تعداد بازدید: ۱۷۹

در کرسی آزاد اندیشی مدرسه علمیه خواهران حضرت صدیقه فاطمه گرگان بررسی شد:

مزایای حمایت از کالای ایرانی

شنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۱:۵۴
به همت معاونت پژوهش مدرسه علمیه خواهران حضرت صدیقه فاطمه(س) گرگان ،کرسی آزاداندیشی با عنوان" حمایت از کالای ایرانی" برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران استان گلستان، «خانم سمیه جهان تیغ» در این کرسی آزاداندیشی به عنوان استاد ارائه کننده بحث بیان کرد: یکی از مولفه های قدرت در هر نظام و کشوری قدرت اقتصادی است.
وی با بیان این که پیشرفت و توسعه اقتصادی هر کشور یکی از ارکان قدرت آن محسوب می شود، گفت: مقام معظم رهبری در سال های اخیر شعارهای سال را بر اساس پایه های مورد نیاز توسعه اقتصادی انتخاب کردند و امسال هم طبق سنوات گذشته شعار سال، حمایت از کالای ایرانی نامگذاری شده است.
خانم مهاجر استاد موافق، درباره چرایی استفاده از کالای داخلی عنوان کرد: این روزها بیکاری مساله اول کشور است که به عنوان بزرگ ترین و پیچیده ترین دغدغه و مشکل داخلی کشور تبدیل شده است و هر ایرانی باید تلاش کند تا قدمی را برای رفع موانع بردارد.

وی در پاسخ به سوال «خانم بتول سادات حسینی» استاد منتقد مبنی بر این که با توجه به مرغوبیت اجناس خارجی، چرا باید به سراغ کالای تولید داخل رفت؟، افزود: در کنار بالارفتن هویت ملی و تقویت روحیه جهادی و خودکفایی، مهمترین اثر مصرف کالای داخلی، رفع بیکاری است.

این استاد حوزه با بیان اینکه کار یعنی فعالیت مفید و ثمر بخش نیروی انسانی در فرایندی که نتیجه آن ایجاد ارزش اقتصادی است، تصریح کرد: زمانی که تولیدات ناشی از کار، خریدار داشته باشد کشور توسعه یافته و  نرخ بیکاری کاهش پیدا می کند.

«خانم مهاجر» افزود: شاید کیفییت پایین کالاهای داخلی سبب گرایش به سمت مصرف کالای خارجی است اما حمایت مصرف کننده داخلی با استفاده از کالاهای داخلی می تواند گام به  گام تولیدات داخلی را به سمت بهبود سوق دهد.

خانم جهانتیغ در پایان با تاکید بر فرمایش های مقام معظم رهبری مبنی برمطالبه کیفیت تولید داخل از سوی مردم، اظهار کرد: مطالبه کیفیت از تولید کنندگان داخلی، مکمل حمایت از کالای داخلی است و مردم به همان میزان اهتمام در مصرف تولید داخل، وظیفه دارند حداکثر کیفیت را از تولید کنندگان داخلی مطالبه کنند تا شاهد رشد و افزایش کیفیت تولید ایرانی باشیم.