کد مطلب: 61481 تعداد بازدید: ۱۵۷

کارشناس علوم دینی:

عبودیت و حقیقت بندگی، شناسنامه و هویت انسان رشد یافته است

دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۳:۲۸
«حجت السلام و المسلمین عبدالله صیادی» گفت: عبودیت و حقیقت بندگی، شناسنامه و هویت انسان رشد یافته است، وقتی یک انسان هویت یافته در مقابل پرسش «چه کسی هستی؟» قرار می گیرد، از حقیقت عبودیت و بندگی خود می گوید.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران استان گلستان، «حجت السلام و المسلمین عبدالله صیادی» در نشست تربیتی  مدرسه علمیه حضرت صدیقه فاطمه(س) که با حضور طلاب این مدرسه برگزار شد، انگیزه بالا برای موفق شدن را از عوامل موفقیت در زندگی انسان معرفی کرد و گفت: انگیزه داشتن به معنای حرکت کردن، لازمه موفقیت است.

وی تعیین مقصد در حرکت را عامل ایجاد انگیزه دانست و ادامه داد: حرکت، نیازمند نیروی درونی است و این نیروی درونی با مشخص بودن مقصدِ حرکت محقق می شود؛ بنابراین افرادی که پاسخی برای چرایی زندگی ندارند در موقعیت های مختلف و فراز و نشیب زندگی، انگیزه کافی و لازم برای حرکت و ادامه مسیر ندارند.

کارشناس علوم دینی با بیان این که انتخاب صحیح مقصد ارتباط مستقیمی با خودشناسی دارد، تصریح کرد: به حسب درک انسان از خود، انتخاب ها متفاوت می شود و کسی که درک بالایی از خود دارد، بالتبع انتخابش نیز آگاهانه و عالمانه است.

حجت الاسلام صیادی افزود: عبودیت و حقیقت بندگی، شناسنامه و هویت انسان رشد یافته است، وقتی یک انسان هویت یافته در مقابل پرسش «چه کسی هستی؟» قرار می گیرد، از حقیقت عبودیت و بندگی خود می گوید.

وی با اشاره به این که از ارتباط بین خود و خدا به فرآیندی در مسیر رشد می رسیم که از آن به فطرت تعبیر می شود، خاطرنشان کرد: عدم تطابق هدف انسان در زندگی با هدف خدا از خلقت انسان، مانع حرکت می شود زیرا انسان را از مسیری صحیح و درست، خارج می کند.

کارشناس علوم دینی اذعان کرد: تمام خوشبختی درون شماست، بیرون به دنبال خوشبختی نباشید، اگر هر فرد ارتباط خود را با خدا که حقیقت مطلق است، درک کند؛ در پرتو این بصیرت و بینش، زندگی فوق العاده ای پیدا می کند.

حجت الاسلام صیادی با بیان این که انسان بدون تفکر به پیشرفت نمی رسد، تاکید کرد: اکتشاف در درون و تحلیل داده های بینشی، لازمه پیشرفت در خودشناسی است و اکتشاف زمانی اتفاق می افتد که انسان اهل تفکر باشد.