کد مطلب: 61476 تعداد بازدید: ۱۸۳

استاد حوزه:

آگاه سازی مردم در زمینه مهدویت؛ از وظایف طلاب و روحانیون است

دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۲:۴۴
«خانم مریم بیگم مرتضوی شاهرودی» گفت: بسیاری از مردم درباره امام زمان(عج) اطلاعات کافی ندارند، به همین جهت دچار اشتباه می شوند؛ لذا، طلاب و روحانیون باید مردم را آگاه نمایند.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران استان گلستان، «خانم مریم بیگم مرتضوی شاهرودی» در نشست پژوهشی با موضوع «مسئولیت طلبه های امروز در عصر غیبت» در جمع طلاب و اساتید مدرسه علمیه شهیده بنت الهدی علی آبادکتول گفت: روحانیون و طلاب، یکی از اقشار تأثیرگذار در جامعه هستند.

وی خاطرنشان کرد: در زمان پیامبر(ص) عده ای فقط شنونده سخنان ایشان بودند در حالی که عده ای دیگر همچون امام علی(ع) علاوه بر گوش دادن، در راستای آن کار می کردند. از این رو، طلاب هم باید از دسته دوم بوده و علاوه بر گوش دادن به امام زمان خود، در راه عملی شدن سخنان در جامعه کوشا باشند.

این استاد حوزه، با اشاره به وظایف طلاب در زمینه مسائل مهدویت، بر اهمیت پژوهش در این راستا تاکید کرد و گفت: بسیاری از مردم درباره امام زمان(عج) اطلاعات کافی ندارند، به همین جهت دچار اشتباه می شوند؛ لذا، طلاب و روحانیون باید مردم را آگاه نمایند.

مرتضوی اذعان نمود: زمانی می توانید این وظیفه را بخوبی انجام دهید که آگاهی های خود را با پژوهش در زمینه مهدویت افزایش داده و آنها را به کار گیرید.

وی با بیان این که کارهای ناشایست عده ای در امروز، حاصل خوب عمل نکردن در گذشته است، ابراز کرد: برای اینکه در آینده شاهد انسان های شایسته و خوب باشیم، طلاب باید به تبلیغ دین و هدایت افراد به سوی خدا بپردازند.

استاد دانشگاه در پایان خطاب به طلاب توصیه نمود: قرائت قرآن، دعای مکارم الاخلاق و حرز حضرت فاطمه(س) از برنامه های همیشگی شما باشد تا بتوانید آمادگی لازم را برای انجام کار پیدا کنید.