کد مطلب: 61462 تعداد بازدید: ۱۷۴

کارشناس سایبری پلیس فتا اذعان کرد:

عدم اطلاع و آگاهی؛ علت بسیاری ار آسیب های فضای مجازی

یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۹:۳۲
«سروان قربانی» ابراز کرد: بسیاری ار آسیب های فضای مجازی ناشی از عدم اطلاع و آگاهی لازم نسبت به فضای موجود و محتوای منتشر شده است.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران استان گلستان، معاونت فرهنگی مدرسه علمیه حضرت صدیقه فاطمه(س) شهرستان گرگان با همکاری مرکز خدمات حوزه های علمیه استان گلستان کارگاه سواد رسانه را با حضور طلاب این مدرسه برگزار نمود.

«سروان قربانی» در این کارگاه گفت: استفاده از فناورهای نوین و پیشرفته مانند اینترنت، در کنار مزایا و فرصت هایی که ایجاد می کند، می تواند تهدیدات و آسیب های امنیتی و اخلاقی نیز به همراه داشته باشد.

وی با بیان این که دشمنان بهترین راه مقابله با انقلاب اسلامی را استفاده از بستر اینترنت و گسترش آن در ایران می دانند، تصریح کرد: کشورمان اصلا در زمینه اینترنت تحریم نشده و اینترنت به راحتی در دسترس کاربران ایرانی قرار می گیرد چون هدف آنان فراگیری اینترنت در کشور است.

کارشناس سایبری پلیس فتا، تصاویر مستهجن و غیر اخلاقی در فضای خصوصی کاربر، شایعات ضد دینی و القای شبهات و اخبار دروغ را بخش اعظمی از محتوای منتشر شده در فضای مجازی عنوان کرد و افزود: متاسفانه آسیب های اخلاقی که برای جوانان به وجود آمده، مشکلات فرهنگی خانواده های ایرانی و کلاهبرداری های اینترنتی همه از نمونه های تاثیرات منفی، ویرانگر و مخرب فضای سایبری است.

قربانی با تاکید بر ضرورت آگاهی و دانش در بهره گیری صحیح از فضای مجازی و فناوری نوین، خاطرنشان کرد: بسیاری ار آسیب های فضای مجازی ناشی از عدم اطلاع و آگاهی لازم نسبت به فضای موجود و محتوای منتشر شده است، بنابراین باید با ارتقاء سواد رسانه ای، خود و اطرافیان را  از میزان این آسیب پذیری به حداقل رساند.