کد مطلب: 61460 تعداد بازدید: ۱۲۷

استاد حوزه:

وارد شدن دعاهای مختلف با مضامین عالی و والا؛ از برکات ماه مبارک رمضان

یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۵:۳۹
«خانم زهرا گرزین» گفت: یکی از برکات ماه مباک رمضان، وارد شدن دعاهای مختلف با مضامین عالی و والا از جمله دعای افتتاح است.

«خانم زهرا گرزین» در جمع طلاب مدرسه علمیه حضرت صدیقه فاطمه(س) گرگان با بیان این که ماه رمضان ماه سوختن و آمرزش گناهان است، بیان کرد: یکی از برکات این ماه، وارد شدن دعاهای مختلف با مضامین عالی و والا از جمله دعای افتتاح است.

وی در توضیح اهمیت دعای افتتاح گفت: دعا و تقاضا  همراه با حمد و ثنای الهی، اقرار به گناه و مناجات با خدا با تعابیری بسیار بلند و دلنشین، تمنا و مسئلت ظهور امام زمان(عج) از مضامین دعای افتتاح است.

استاد حوزه با بیان این که تمنای ظهور امام زمان(عج) در بخش پایانی این دعا آمده است، خاطرنشان کرد: توصیف حکومت حضرت حجت(عج) و درخواست نابودی استکبار جهانی در فراز های پایانی این دعا، اشاره به اهمیت موضوع دعا برای فرج امام زمان(عج) دارد.

گرزین با اشاره به  فضیلت شب های قدر و تقارن شب قدر ماه مبارک با شب جمعه، تصریح کرد: دعا برای فرج امام زمان(عج) باید در راس دعاها قرار گیرد و با درخواست ظهور امام زمان، دعاهای خود را به اوج رسانده تا ماه رمضانی مهدوی داشته باشیم و ان شاء الله سال ظهور امام زمان(عج) در تقدیرشب های قدر امسال قرار بگیرد.

گفتنی است با اغاز ماه مبارک رمضان، مراسم سخنرانی و جزءخوانی قرآن کریم به مدت یک ماه در این مدرسه برگزار می شود.