کد مطلب: 61406 تعداد بازدید: ۱۸۲

مدیر مدرسه علمیه خواهران سعدیه رامیان:

روزه حقیقی اسباب عروج معنوی آدمی را به ملکوت اعلی به وجود می آورد

پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۴:۰۲
«خانم شمسی طاهری» گفت: روزه حقیقی اسباب عروج معنوی آدمی را به ملکوت اعلی به وجود می آورد و سرچشمه های حکمت و معرفت را در قلب انسان مومن جاری می سازد.

«خانم شمسی طاهری»، در جمع طلاب این مدرسه، ضمن آرزوی قبولی طاعات وعبادات روزه داران، در تبیین اهمیت روزه گفت: روزه، یکی از خالص ترین و بهترین عبادات جهت ایجاد سلامت جسم و روح انسان است که در تعالی روح انسان و تطهیر وجود آدمی از گناهان، نقش بسیار موثری دارد.

وی افزود: روزه حقیقی اسباب عروج معنوی آدمی را به ملکوت اعلی به وجود می آورد و سرچشمه های حکمت و معرفت را در قلب انسان مومن جاری می سازد.

مدیر این مدرسه، با اشاره به آیه 183سوره بقره به تبیین فلسفه روزه پرداخت و تشریح کرد: خداوند در این آیه بعد از بیان وجوب روزه، فلسفه این فرضیه الهی را تقوا و پرهیزگاری می داند.

طاهری ایمان به غیب و اعتقاد به بهشت و دوزخ را از ویژگی های متقین برشمرد و بیان داشت: متقین در مقابل این اعتقاد، اعلام بندگی می کنند و از آن چه خداوند به آن ها عطا فرموده، انفاق می کنند.

وی، مهم ترین فلسفه  ماه مبارک رمضان را همدردی، محبت و همراهی با جامعه خواند و تأکید کرد: نتیجه ایمان به غیب محبت به خدا ونتیجه و حقیقت دین، محبت به خلق خداست که اوج آن انفاق است.

این کارشناس مذهبی در پایان سخنان خود با بیان این که زمینه قبولی روزه ماه مبارک رمضان پرداخت فطریه و توجه به نیازمندان است، اذعان نمود: با آن که روزه از خالص ترین عبادات است اما شرط قبولی و جبران نواقص آن، انفاق و توجه به نیازمندان است.

درپایان به مناسبت اهمیت انفاق در ماه مبارک رمضان, بین طلاب این مدرسه سبد کالا توزیع شد.