کد مطلب: 60020 تعداد بازدید: ۱۰۴

کارشناس مذهبی:

شناخت امام از راه دل، متوقف بر عمل به دستورات دین و پیشه کردن تقواست

سه شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۷:۰۹
«خانم رقیه قاسمی» گفت: یکی از راه های شناخت امام عصر، شناخت از راه دل است که این امر، متوقف بر عمل به دستورات دین و پیشه کردن تقواست.

«خانم رقیه قاسمی» در جشن میلاد امام زمان(عج) که در مدرسه علمیه حضرت صدیقه فاطمه(س) گرگان برگزار شد، با بیان اینکه شناخت امام زمان(عج) یکی از تکالیف مومنین  است افزود: یکی از راه های شناخت امام عصر، شناخت از راه دل است که این امر، متوقف بر عمل به دستورات دین و پیشه کردن تقواست.

وی انجام واجبات و ترک محرمات و اخلاص در عمل را عامل هدایت درونی دانست و تاکید کرد: با این اعمال، خداوند انسان را از درون هدایت کرده و موانع را برطرف می کند.

مبلغ حوزه با بیان این که منتظر واقعی باید احساس کند که همیشه در محضر امام است و کارهای خوب و بدش از امام مخفی نیست، تصریح کرد: زندگی منتظر باید به گونه ای باشد که موجبات خوشحالی و سرافرازی امام را فراهم سازد.

قاسمی اولین شرط انتظار را، معرفت برشمرد و افزود: تا زمانی که انسان امام خود را نشناسد و از خصوصیت او مطلع نباشد، منتظر او نخواهد شد.

وی با بیان این که محبت به اهل بیت(علیهم السلام) خصوصا امام زمان(عج)، از وظایف منتظر است، اظهار کرد: شناخت بدون محبت، شناخت کاملی نیست، لذا محبت همراه با شناخت توامان عمل به وظایف را برای منتظر سهل می کند.

مبلغ این مدرسه با اشاره به این که تمام رفتار و سکنات منتظر واقعی، نشان از انتظار او دارد، ادامه داد: توصیه دینی در عصر غیبت مبتنی بر عمل به وظایف دینی با تاکید بردوری از گناه و رعایت تقوا است.