کد مطلب: 60010 تعداد بازدید: ۱۵۲

امام جمعه شهر انبارالوم:

طلبه احترام به استاد و جذب علمی را با هم داشته باشد تا گویای شأن طلبگی باشد

سه شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۶:۰۹
«حجت الاسلام والمسلمین محمد شیخی» گفت: طلبه باید احترام به استاد و جذب علمی را با هم داشته باشد تا گویای شأن طلبگی باشد، در غیر اینصورت به سعادت و پیشرفت نخواهد رسید.

«حجت الاسلام والمسلمین محمد شیخی» در مراسم جشن نیمه شعبان که با حضور اساتید، کارکنان و طلاب مدرسه علمیه صدیقه طاهره(س) شهر انبارالوم برگزار شد، با تبریک میلاد امام زمان(عج) و هفته معلم گفت: شهید مطهری در مکتب امام صادق(ع) پرورش یافت و صادقانه به اسلام خدمت کرد.

وی ضمن با اهمیت دانستن جایگاه اهل بیت(علیهم السلام) ابراز نمود: خداوند اولین معلم انسان است و از آنجایی که طلاب علوم دینی در جامعه به آموزش مسائل دینی و اعتقادی می پردازند؛ کار خدایی انجام می دهند که ارزش بسیار مهمی دارد.

امام جمعه شهر انبارالوم ضمن تاکید بر ارج نهادن مقام معلمین تصریح کرد: طلبه باید احترام به استاد و جذب علمی را با هم داشته باشد تا گویای شأن طلبگی باشد، در غیر اینصورت به سعادت و پیشرفت نخواهد رسید.

حجت الاسلام شیخی در بخش دیگری از سخنان خود در راستای وظایف منتظر گفت: اگرچه اکثر افراد غیر از عده معدودی، در دوران غیبت امام را مشاهده نمی کنند؛ ولی دلیل بر عدم انجام وظایف شرعی نیست، همان طور که در زمان پیامبر(ص) افراد زیادی در کنار ایشان بودند ولی فرسنگ ها با پیامبر(ص) فاصله داشتند و برعکس آن هم مصداق هایی وجود داشت.

وی در این رابطه به روایتی اشاره کرد و گفت: «پیامبر(ص) می فرمایند؛ در دوره آخرالزمان افرادی هستند که امام عصرشان را ندیده اند اما عاشق و تابع ایشان هستند»، با این که در عصر حاضر دین داشتن و استوار ماندن بر اعتقادات، سخت است اما ایمان و اعتقاد افرادی در دوران غیبت، از افراد زمان عصر بیشتر است.

امام جمعه این شهر خاطرنشان کرد: با ظهور امام زمان(عج) عالم پر از عدل و داد می شود، امام صادق (ع) می فرماید: «زمانی که امام زمان(عج) قیام به عدل کند، در آن دوران به کسی ظلم نمی شود و ستم  از بین می رود و هر کس به حقش می رسد، خدا برکتش را از زمین خارج می کند و هر کس حقی دارد به او باز گردانده می شود».