کد مطلب: 60004 تعداد بازدید: ۱۱۹

کارشناس بنیاد مهدویت:

انتخاب الگوی مناسب و پیروی از سبک و سیاق آن، یکی از راه های تربیت اسلامی است

سه شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۴:۵۰
«حجت الاسلام و المسلمین جوانشیر» بیان کرد: یکی از راه های تربیت اسلامی و سبک زندگی دینی، قرار دادن الگوی مناسب و پیروی از سبک و سیاق آن است.

مراسم جشن میلاد امام زمان(عج) در شب نیمه شعبان با حضور 850 نفر از اساتید، کارکنان، طلاب مدرسه علمیه کوثر علی آباد کتول و نیز شماری از بانوان این شهرستان برگزار شد.

«حجت الاسلام والمسلمین جوانشیر» در این مراسم گفت: یکی از راه های تربیت اسلامی و سبک زندگی دینی، قرار دادن الگوی مناسب و پیروی از سبک و سیاق آن است.

وی با معرفی حضرت امام خمینی(رض) به عنوان یکی از بهترین و والاترین الگوها در عصر حاضر، ابراز کرد: از جمله ویژگی های اخلاقی امام می توان به؛ صبر، توکل قوی، شجاعت، اخلاص و توسل به ائمه اطهار(علیهم السلام) به ویژه توجه به حضرت مهدی(عج) و معرفت ایشان، اشاره کرد.

کارشناس بنیاد مهدویت در رابطه با تلاش در جهت کسب رضایت امام زمان(عج) با اشاره به سیره بزرگان خاطرنشان کرد: انسان نباید به دنبال تشرف در محضر حضرت ولی عصر(عج) باشد بلکه رضایت امام بر تشرف بر محضر ایشان مقدم است، ما نیز در زندگی روزمره باید همچون امام راحل(ره) و علما دنبال جلب رضایت امام(عج) باشیم.

حجت الاسلام جوانشیر یکی از راه های جلب رضایت امام زمان(عج) را رعایت تقوا نام برد و افزود: از راه های جلب رضایت امام زمان(عج)؛ رعایت تقوا، انجام واجبات و ترک محرمات و همچنین انجام مستحباتی اعم از آنچه که انسان را به حضرت مهدی(عج) نزدیک می کند، است.

وی خواندن دعاهای مربوط به امام(عج)، دعای عهد، صدقه، توسلات پی در پی به حضرت، ارتقاء معنویات، اعتقادات، دفاع از شئونات اسلام و ارتباط با مومنین و جذب آنها در راه امام زمان(عج) را از راه های نزدیکی به امام زمان(عج) دانست.

این مراسم با مدیحه سرایی، قرائت دعای آل یاسین و عهد نامه حضرت مهدی(عج) و نیز پذیرایی به پایان رسید، همچنین در حاشیه مراسم نمایشگاه کتاب مهدویت برگزار گردید.