کد مطلب: 59995 تعداد بازدید: ۱۲۸

کارشناس تخصصی بنیاد مهدویت:

دشمن با مطالعه دقیق و عمیق منابع شیعه و مهدویت، به مبارزه با فرهنگ عظیم شیعه برخاسته است

شنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۱:۰۳
«حجت الاسلام والمسلمین عبداللهی» اذعان کرد: دشمن با مطالعه دقیق و عمیق منابع شیعه و مهدویت، به مبارزه با فرهنگ عظیم شیعه برخاسته است که در این میان، رسالت حوزه های علمیه به عنوان کانون پرورش کارشناسان و مبلغان دینی بسیار با اهمیت است.

«حجت الاسلام والمسلمین عبداللهی» در نشست مهدویت شناسی در جمع اساتید مدرسه علمیه الزهراء(س) مینودشت گفت: با توجه به اهمیت موضوع مهدویت، باید نظام فکری به مهدویت داشته، بیشتر به شرایط و علائم و شناخت کلی از امام برسیم.

وی با بیان این که اساتید منتظر، نقش و رسالت مهمی در نهادینه کردن این مهم به عهده دارند، تاکید کرد: این قشر تاثیرگذار در جامعه باید اصل مهدویت را شناخته و به دیگران نیز بشناسانند.

کارشناس تخصصی بنیاد مهدویت افزود: کارکرد مهدویت منحصر به مسائل محدود نیست بلکه دامنه اجتماعی، سیاسی و کارکردهای دیگری هم دارد.

حجت الاسلام عبداللهی اذعان نمود: باید نوع نگاه به مهدویت و آموزه های آن را ارتقاء داده و معارف عظیم مهدویت را از منابع غنی اسلامی استخراج کنیم، آموزه های غنی اسلامی از منابعی همچون نامه ها و خطبه های عالمانه امام علی(ع)، رساله حقوق امام سجاد(ع) و نمونه های بارز خط مشی حکومت و تبیین حقوق انسانی از دیدگاه اسلام؛ استخراج شود و سطح آموزه های اسلامی را ارتقا داد.

وی با تاکید بر این که باید آموزه های اسلامی را در نگاه و نگرش مردم نهادینه کرد، افزود: اگر بتوان این متون اسلامی را در قالبی زیبا برای مردم نشان داد، منشور انسانی بشر می شود.

کارشناس بنیاد تخصصی مهدویت با اشاره به این که امروزه با هجمه های فرهنگی، سیاسی و نظامی نسبت به دین مواجه هستیم، افزود: دشمن با تمام قوا به جنگ با دین برخاسته است، وقایعی که امروز در دنیا رخ می دهد مثل حمله آمریکا به عراق، یمن، سوریه و غیره؛ تنها جهت تصرف منابع مالی و اقتصادی نیست بلکه نگاه آخر الزمانی هم دارند، این حمله ها و بودجه های کلانی که صرف این امور می شود حکایت از اهمیت بالای این امر دارد.

حجت الاسلام عبداللهی خاطرنشان کرد: دشمن با مطالعه دقیق و عمیق منابع شیعه و مهدویت، به مبارزه با فرهنگ عظیم شیعه برخاسته است که در این میان، رسالت حوزه های علمیه به عنوان کانون پرورش کارشناسان و مبلغان دینی بسیار با اهمیت است.

وی توصیه نمود: طلاب با داشتن دغدغه های دینی و مهدوی در صدد پاسخگویی به سوالات و شبهات باشند و با محاسبه، مراقبه و تزکیه نفس به خودسازی بپردازند.

استاد بنیاد تخصصی مهدویت ادامه داد: با توجه به تاثیرگذاری خواهران بر فرهنگ جامعه و تربیت بهترین فرزندان در کانون خانواده، سعی نمایند یاران عالم و متعهد برای حضرت حجت(عج) تربیت نموده و سبک زندگی اسلامی را ترویج نمایند.