کد مطلب: 59993 تعداد بازدید: ۱۵۹

کارشناس مسائل سیاسی:

در تمام دنیا هویت ایرانی یک هویت مستقل و آزاد است

سه شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۹:۰۸
«نادر سرگزی» گفت: اگر آمریکا دست از حمایت کشورهای تحت سلطه خود بردارد، نابود می شوند ولی در تمام دنیا هویت ایرانی یک هویت مستقل و آزاد است.

به گزارش پایگاه خبری-اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران، «نادر سرگزی» در جمع کارکنان و طلاب مدرسه علمیه الزهراء(س) مینودشت با اشاره به اینکه سال 97 از اهمیت بالایی برخوردار است و انقلاب اسلامی ما 40 ساله می شود، گفت: چهل دهه از عمر با برکت انقلاب اسلامی سپری می شود، دشمنان این نظام بارها اعلام کرده بودند که انقلاب اسلامی عمر 40 ساله خود را نخواهد دید ولی انقلاب با عزت و اقتدار40 ساله شد.

وی با تاکید بر فرمایشات نوروزی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) توضیح داد: نگاهی اجمالی به کارنامه انقلاب اسلامی در اصول بنیادی، شعارها و عملکردها؛ سبب شده پرچم برافراشته انقلاب، دل ها و قلب ها را در منطقه و فرامنطقه جذب و امید را در داخل و خارج از کشور برای کسانی که با آرمان های انقلاب حرکت می کنند، ایجاد نماید.

کارشناس مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: بحمدالله کشور و مردم ما مستعد هستند، عدم استفاده از ظرفیت های موجود کشور موجب ناراحتی و نارضایتی مردم است که اگر به خوبی استفاده شود، وضعیت کشور بهتر خواهد شد.

سرگزی در ادامه به بررسی دست آوردهای انقلاب اسلامی پرداخت و استقلال، آزادی، مردم سالاری، اعتماد به نفس ملی، عدالت و پیاده شدن احکام دین و شریعت را از جمله مهمترین دست آوردهای انقلاب دانست.

وی با بیان این که بهترین و زیباترین کلمه برای یک ملت، هویت آزاد و مستقل است، توضیح داد: کشورهای عربی از جمله عربستان، امارات و قطر دلار فراوان دارند ولی اگر آمریکا دست از حمایت آنها بردارد، نابود می شوند ولی در تمام دنیا هویت ایرانی یک هویت مستقل و آزاد است.

سرگزی با بیان اینکه ما با داشتن منابع و استعدادهای فراوان، موانعی جهت استفاده داریم، عنوان کرد: از دیدگاه مقام معظم رهبری؛ مرعوب دانستن خود بردیگران، اعتماد کردن به نسخه دیگران، قبیله گرایی سیاسی و جناحی، عدم مبارزه جدی با فساد اقتصادی، فاصله گرفتن از سبک زندگی اسلامی از آن موانع هستند.

وی در پایان با بررسی مسائل سیاسی و حوادث اخیر منطقه و غیره به بررسی این مسائل پرداخته و سوالات مطرح شده طلاب را پاسخ دادند.