کد مطلب: 59895 تعداد بازدید: ۱۵۱

مبلغ بعثه مقام معظم رهبری :

هدف از تبلیغ ایجاد نگرش و بینش است

دوشنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۸:۵۵
«خانم طاهره سادات موسوی» بیان داشت: در امر تبلیغ باید وجود مبلغ مورد پذیرش مردم قرار گرفته و تبلیغ به قلبها رسانده شود، هدف ایجاد نگرش و بینش است.

«خانم طاهره سادات موسوی» در نشست فرهنگی-تبلیغی با موضوع «بایسته های تبلیغی در ماه مبارک رمضان» در جمع مبلغین مدرسه علمیه عالی الزهرا(س) گرگان بیان داشت: انتظار جامعه امروز از حوزویان تبلیغ در مسائل دینی است، ولی حقیقتاً دروس حوزه به طور کامل مواد اولیه تبلیغ را به همراه ندارد بلکه باید برای موفقیت در امر تبلیغ در خلال این دروس، مواد لازم برای تبلیغ را جستجو نمود.

وی افزود: محدوده و بخشی از دین که شما مبلغین وظیفه تبلیغ آن را برعهده داشته و به عنوان واسطه بین خدا و خلق هستید؛ بخش اعتقادات و اخلاقیات است.

 استاد حوزه و دانشگاه مبلغین را طبیبان روح نامید و اذعان نمود: شما مبلغین طبیب روح مردم هستید در مقابل پزشک که طبیب جسم است؛ همان طور که یک پزشک جسمانی برای طبابت خود نیاز به گذراندن دوره های متعدد و تخصص لازم دارد تا بتواند جسم انسان را به خوبی معالجه نماید، شما نیز در مسیر تبلیغ و طبابت روح نیاز به شناخت درست موضوع و درمان درست دارید.

خانم موسوی ادامه داد: موضوع علمِ پزشکان پیکر انسان است، حال آنکه شما مبلغین با روح انسان  سروکار دارید و موضوع کار شما ماورای جسم است،از این جهت محسوس و قابل آزمون نیست در نتیجه شناخت این موضوع با مشکل همراه است.

وی در ادامه به وجوه افتراق یک مبلغ  با پزشک پرداخت و افزود: انسان متخصص که در مقام طبابت قرار دارد گاهی خود نیز مبتلا به آن درد است در عین حال طبابت هم می کند اما در اطبای ارواح تا خود را طبابت نکنند، نمی توانند دیگران را درمان نمایند.

مسئول پاسخگویی به مسائل دینی دفتر مقام معظم رهبری تصریح کرد: همانگونه که یک مادر غذا را در وجودش به شیر تبدیل نموده و به بچه می خوراند یک مبلغ نیز در مسیر تبلیغ باید اینگونه عمل نماید، صرف تبلیغ در گفتار مفید نخواهد بود بلکه باید مردم با تطبیق گفتار و رفتار ما تاثیر بپذیرند.

موسوی اذعان کرد: در امر تبلیغ باید وجود مبلغ مورد پذیرش مردم قرار گرفته و تبلیغ به قلب ها رسانده شود، هدف ایجاد نگرش و بینش است.

وی در ادامه به شرح کتاب خود با عنوان «اخلاق، مرکب راهوار سعادت» پرداخت و بیان داشت: «اخلاق» برای حیات انسانی بشر یک ضرورت اجتناب ناپذیر است؛ همان طور که انسان در بُعد جسمانی برای بقای حیات خود نیازمند هوا و اکسیژن است، در بعد روحانی نیز برای تداوم حیات معنوی و انسانی خویش محتاج اخلاق است.

مبلغ بعثه مقام معظم رهبری افزود: انسان موجودی است که می تواند به مقام اعلی اعلیین رسیده و ملائکه مقرب الهی به خدمتگزاری وی افتخار کنند و اگر از قافله حرکت در صراط مستقیم باز ماند به اسفلی السافلین سقوط نماید.