کد مطلب: 59410 تعداد بازدید: ۱۶۰

حجت الاسلام خطیر بیان کرد:

تسلیم بودن محض در برابر خداوند؛ هدف بعثت پیامبر

یکشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۴:۴۵
«حجت الاسلام خطیر» گفت: هدف از بعثت و ماموریت پیامبر(ص)، تسلیم بودن محض در برابر خداوند است؛ امرت ان اسلم لرب العالمین.

«حجت الاسلام علی خطیر» در نشست اخلاقی که به مناسبت عید مبعث در مدرسه علمیه حضرت صدیقه فاطمه (س) گرگان برگزار شد، بیان کرد: هدف از بعثت و ماموریت پیامبر(ص)، تسلیم  بودن محض در برابر خداوند است؛ امرت ان اسلم لرب العالمین.

وی ادامه داد: تمام شخصیت پیامبر، توحید است و تمام کار او توحیدی، و لذا ماموریت یافت که موحد باشد.

استاد حوزه تاکید کرد: رسالت پیامبر در گام اول این بود که خود موحد باشد و در گام بعدی همه موحد شوند و به این باور برسند که مالک خداست، هیچ کسی از خود هیچ چیز ندارد و غنی بالذات خداست.

حجت الاسلام خطیر با بیان این که توحید در وجوب وجود اولین مرتبه توحید است، تصریح کرد: تنها وجود مستقل در عالم هستی، خداست و هیچ مخلوقی وجود مستقل ندارد و همه فقیر خدا هستند. وجود یعنی؛ قدرت، عزت، توان و اختیار و...همه این مجموعه از آن خداست.

وی افزود: مرتبه پایین تر توحید، توحید در ربوبیت تکوینی و تشریعی است؛ باور به این که تنها موجودی که حق فرمانبرداری، قانونگذاری و امر و نهی دارد، فقط خداست.

استاد حوزه با بیان این که حکم دادن افراد تنها باید با اذن خدا باشد، بیان کرد: انسان موحد باید تمام امور عالم و امور فردی را از آن ِ خدا بداند و از غیر او استعانت نپذیرد.

حجت الاسلام خطیر با اشاره به حدیثی از امام صادق(ع) ، راز موفقی پیامبر را دو عامل معرفی کرد و گفت: اولین نکته در موفقیت پیامبر اسلام(ص)، این است که با حداقل امکانات و کمترین هزینه زندگی می کرد و در مرحله بعد، بیشترین مدارا را با رد رفتار با مردم داشته و همکاری و کمک زیادی به آنان می کردند.