کد مطلب: 59406 تعداد بازدید: ۱۱۰

امام جمعه شهر بندرترکمن:

تبعیت از امام حاضر وظیفه شیعه در زمان غیبت امام زمان عج است

یکشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۷:۲۷
«حجت الاسلام والمسلمین محمدصالح منصوری» بیان کرد: در زمان غیبت امام زمان(عج) همگان وظیفه تبعیت از امام حاضر خود را دارند.

«حجت الاسلام والمسلمین محمدصالح منصوری» در جشن میلاد منجی عالم بشریت امام زمان(عج) که با حضور کارکنان، طلاب و جمعی از بانوان این شهر برگزار شد، به پاسخگویی شبهات پیرامون امام زمان(عج) پرداخت.

وی طولانی بودن عمر امام زمان(عج) را اراده الهی دانست و در راستای امامت ایشان توضیح داد: در قرآن کریم هم در راستای سخن گفتن حضرت عیسی(ع) پیرامون کتاب داشتن خود سخن گفته است؛ این گونه آیات نمونه ای از رسیدن به مقام امامت در سن طفولیت است که بر دیگران پیروی از امام واجب است، لذا امام زمان(عج) هم می تواند در سن کودکی به مقام امامت برسد.

امام جمعه شهر بندرترکمن با استناد به روایتی از امام صادق(ع) و تاکید بر اینکه در زمان غیبت امام زمان(عج) همگان وظیفه تبعیت از امام حاضر خود را دارند، خاطرنشان کرد: شیعیان وظیفه دارند از امام غایب خود تبعیت کنند.

وی با بیان این که باید توجه کرد که امام زمان(عج) از شیعیان چه می خواهد؟ ، بر انجام فرایض و قرائت ادعیه که سبب نزدیکی انسان به امام زمان(عج) می شود، تاکید نمود.

گفتنی است در پایان مراسم، به مناسبت هفته معلم از اساتید و نیز ممتازین آموزشی تجلیل شد.