کد مطلب: 59405 تعداد بازدید: ۱۸۰

امام جمعه شهرستان رامیان:

تهذیب نفس و آراستن خود به اخلاق نیکو، یکی از عوامل اصلی کسب رضایت امام زمان عج است

یکشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۵:۴۶
«حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسین طاهری» گفت: یکی از عوامل اصلی کسب رضایت امام زمان(عج) و توفیق دیدار آن بزرگوار، تهذیب نفس و آراستن خود به اخلاق نیکو است.

«حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسین طاهری» در ویژه مراسم ولادت امام زمان(عج) که با حضور طلاب و جمعی از بانوان شهرستان رامیان در مدرسه علمیه سعدیه این شهرستان برگزار شد، ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت ولی عصر، بیان داشت: با فضیلت ترین شب بعد از شب قدر، شب نیمه شعبان است که فضیلت زیادی در احیای آن وجود دارد.

وی افزود: شناخت وجود مقدس امام زمان(عج) و معرفت صحیح نسبت به ایشان بر هر فردی واجب بوده و نقش تعیین کننده ای در زندگی افراد دارد.

امام جمعه شهرستان رامیان ضمن تشریح مضامین دعای عهد، خداشناسی را لازمه شناخت حضرت مهدی(عج) دانست و اظهار داشت: از طریق دعای عهد می توان به خداشناسی رسید چراکه شروع این دعا با اوصاف خداوند است، بنابراین کسی که می خواهد امام زمانش را بشناسد باید اول خدا را بشناسد.

وی، حفظ  و تقویت پیوند قلبی با امام عصر(عج) و تجدید دائمی عهد و پیمان با آن حضرت را یکی از وظایف مهم شیعیان خواند و افزود: عهد و پیمان و میثاق با حجت بن الحسن(عج) از دیگر مضامین دعای عهد است و عهد در زندگی منتظر واقعی، باید همیشگی باشد؛ از این رو، قرائت صبحگاهی این دعا موجب می شود که عهد و پیمان خود را فراموش نکنیم.

موسس این مدرسه خاطرنشان کرد: یکی از عوامل اصلی کسب رضایت امام زمان(عج) و توفیق دیدار آن حضرت، تهذیب نفس و آراستن خود به اخلاق نیکوست که رضایت ولی عصر(عج) با انجام اعمال شایسته، عبادت خداوند، ایمان، تزکیه، رعایت تقوا در تمام شرایط و موقعیت های زندگی و دوری از گناه امکان پذیر است.

وی تصریح کرد: امام مهدی(عج) با وجود غیبت ظاهری؛ حیّ، حاضر و ناظر بر اعمال ماست و ما بعنوان منتظر در دوران غیبت، وظیفه عمل به تعالیم دین به طور کامل را داریم و نیز زمینه ساز ظهور ایشان باشیم.