کد مطلب: 58887 تعداد بازدید: ۱۳۶

امام جمعه شهرستان مینودشت:

طلاب با الگوپذیری از پیامبر ص جهت تبلیغ و ترویج فرهنگ اسلامی حریص باشند

پنجشنبه ۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۵:۰۰
«حجت الاسلام والمسلمین سیدحسین حسینی» بیان کرد: طلاب نیز در امر تبلیغ دین، مطابق سوره 21 احزاب «اسوه حسنه»؛ پیامبر را اسوه حسنه قرار دهند و جهت تبلیغ و ترویج فرهنگ اسلامی حریص باشند.

«حجت الاسلام والمسلمین سیدحسین حسینی» در نشستی اخلاقی در جمع اساتید، کادر و طلاب مدرسه علمیه الزهراء(س) مینودشت با استناد به روایاتی از پیامبر اکرم(ص) خطاب به سلمان فارسی، پیرامون هفت خصلت که انسان نباید آنها را ترک کند، پرداخت.

وی با استناد به کتب روایی، در بیان این هفت خصلت عنوان کرد: انسان همیشه به پایین تر از خود نگاه کند، به بالاتر از خود نگاه نکند، نسبت به فقرا و نیازمندان احساس دوستی کند، در زندگی حق را بگوید و اهل حق باشد.

امام جمعه این شهرستان ادامه داد: اهل صله رحم باش اگر چه قوم و خویش با تو خوب نباشند، به مردم برای هر چیزی درخواست نکن، ذکر لا حول ولا قوه الا بالله را در کلمات خود بیشتر بیان کن که گنجی از گنج های بهشت است.

حجت الاسلام حسینی در ادامه به مقایسه ویژگی های افراد پرداخت و گفت: دو نوع مقایسه نزولی و صعودی در مورد افراد وجود دارد؛ در نزولی، انسان باید همیشه در امور مالی و مادی به پایین تر از خود نگاه کند و در صعودی، انسان در امور علمی و معنوی به بالاتر از خود نگاه کند.

وی با استناد به حدیثی از حمران به نقل از امام صادق(ع) علت توجه انسان به پایین تر از خود را راضی بودن انسان به داشته های خود و نیز شکر خداوند دانست.

امام جمعه مینودشت ضمن اشاره به آیه 128 سوره توبه به سختی های پیامبر(ص) در امر رسالت پرداخت و تاکید نمود: طلاب نیز در امر تبلیغ دین، مطابق سوره 21 احزاب «اسوه حسنه»؛ پیامبر را اسوه حسنه قرار دهند و جهت تبلیغ و ترویج فرهنگ اسلامی حریص باشند.

حجت الاسلام حسینی با بیان این که همه انسان ها اعم از غنی و فقیر با ابزارهای مختلف در پی کسب آرامش در زندگی هستند، خاطرنشان کرد: زندگی انسان در دنیا موقت است و آرامش بالاترین نعمت خداوند به انسان است.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد: ان شاءالله همه ما انسان ها با وجود نعمت های خداوند، در پی بندگی و طاعت و شکرگزاری این الطاف باشیم.