کد مطلب: 58886 تعداد بازدید: ۱۲۷

مدرس حوزه:

معرفت و عشق نسبت به امام حسین ع عامل فداکاری های حضرت ابوالفضل ع

پنجشنبه ۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۱:۵۹
«حجت الاسلام والمسلمین مجتبی لازری» اذعان کرد: شخصیت علمی و معنوی حضرت عباس(ع) نشان از معرفت و عشق نسبت به سالار شهیدان دارد.

«حجت الاسلام والمسلمین مجتبی لازری» در ویژه برنامه اعیاد شعبانیه که با حضور کارکنان و طلاب مدرسه علمیه فاطمه الزهراء(س) شهر بندرترکمن برگزار شد، گفت: بزرگی و عظمت مقام عباس بن علی(ع) به گونه ای است که امامان معصوم(علیهم السلام) در موارد متعدد بر فداکاری ها، جانبازی ها و عظمت شخصیت آن بزرگوار تأکید فرموده اند.

وی به فرمایشات امام سجاد(ع) درباره فداکاری های حضرت ابوالفضل(ع) اشاره کرد و در بیان جایگاه ایشان گفت: حضرت ابوالفضل(ع) بصیرتی نافذ و ایمانی محکم داشت، او به همراه برادرش امام حسین(ع) جهاد کرد و به افتخار شهادت رسید.

مدرس حوزه در راستای ویژگی های شخصیتی حضرت ابوالفضل(ع) عنوان کرد: حضرت نماد شجاعت، وفاداری، فتوت و مردانگی، ادب و تواضع در برابر برادر خود امام حسین(ع) بودند.

حجت الاسلام لازری افزود: علی رغم آن که عموم مردم گمان می‌کنند عاطفه و حس برادری، حضرت عباس را به کربلا کشاند و فداکاری زیادی نمودند، اما شخصیت علمی و معنوی حضرت عباس(ع) نشان می‌دهد که این رفتارها از معرفت و عشق  نسبت به سالار شهیدان بروز کرده است.

وی خاطر نشان کرد: امام شناسی حضرت عباس(ع) ایشان را به مقام والا رساند، لذا این بزرگوار امام زمان خود را به خوبی درک کرد.

این مدرس حوزه در پایان نسبت به معرفت افزایی و شناخت امام زمان(عج) تاکید نمود.