کد مطلب: 58882 تعداد بازدید: ۱۳۷

پیرو سخنان مقام معظم رهبری مدظله العالی باشید تا در زندگی و دین پیروز و سعادتمند شوید

دوشنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۶:۳۰
«حجت الاسلام والمسلمین جلیل دماوندی» اذعان کرد: باید پیرو سخنان مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) بود تا در زندگی و دین پیروز و سعادتمند شد.

«حجت الاسلام والمسلمین جلیل دماوندی» در جمع طلاب مدرسه علمیه صدیقه طاهره (س)شهر انبارالوم ضمن تبریک اعیاد شعبانیه به این روایت پیامبراکرم(ص) «من نسبت به پنج چیز در آخرالزمان نگران هستم» اشاره کرد و توضیح داد: نگرانی پیامبر(ص) بالطبع نگرانی خداوند را در پی دارد.

وی اولین نگرانی پیامبر(ص) را سبک شمردن دین خدا دانست و گفت: بی اهمیت شدن افراد نسبت به تکالیف دینی، بی حرمتی نسبت به والدین و بزرگتر ها و بی تفاوتی نسبت به دستورات دینی از جمله نگرانی های ایشان بوده است.

استاد حوزه فروختن حکم به معنای رشوه دادن و رشوه گرفتن را از دیگر نگرانی های پیامبر(ص) معرفی کرد.

حجت الاسلام دماوندی افزود: سومین نگرانی حضرت، قطع رابطه با والدین، اقوام و دوستان است؛ امام علی(ع) فرمودند: «کسی که با خویشاوندان خود قطع رابطه کند به خدا ایمان ندارد، پاداش صدقه در راه خدا ده برابر و پاداش قرض دادن هجده برابر و پاداش صله رحم بیست و چهار برابر است.»

وی چهارمین نگرانی پیامبر(ص) را سبک شمردن قرآن و تلاوت کردن آن با آهنگ های غنا معرفی کرد و توضیح داد: در آخرالزمان قرآن بر روی طاقچه ها قرار می گیرد و فقط از آن برای تزیین دادن ظواهر استفاده می شود.

استاد حوزه با تاکید بر این که باید پیرو سخنان مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) بود تا در زندگی و دین پیروز و سعادتمند شد، پنجمین نگرانی پیامبر(ص) را حکومت داری افراد ناآگاه از دین دانست و اذعان کرد: پیروی از این افراد که نسبت به عالمان دین، اطلاعی از دین ندارند، موجب حکومت قوم ظالمین بر افراد جامعه خواهد شد.