کد مطلب: 58653 تعداد بازدید: ۲۲۸

دین و ارزش های ناب اسلامی در کاهش بسیاری از ناهنجاری‌های اجتماعی و اخلاقی موثر است

شنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۵:۴۶
مدیر مرکز خدمات حوزه های علمیه استان گلستان گفت: در طول چند سال متوالی استان گلستان به طور جدی و با روحیه جهادی در ارائه خدمات به ویژه خدمات فرهنگی به طلاب شیعه و سنی فعال بوده و به حول و قوه الهی توانسته است به وظایف خود عمل نماید.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران استان گلستان، «حجت الاسلام والمسلمین ایوب وردانی» گفت: ماموریت مرکز خدمات حوزه های علمیه ارائه خدمات فرهنگی و رفاهی به طلاب و خانواده‌های آنان است.

وی معتقد است؛ دین و ارزش های ناب اسلامی در کاهش بسیاری از ناهنجاری‌های اجتماعی و اخلاقی موثر است.

مدیر مرکز خدمات حوزه های علمیه استان گلستان اظهار داشت: طلاب و روحانیون به منزله حافظان دین هستند که وظیفه تبلیغ و ترویج احکام الهی را به عهده دارند، از این رو، احترام به روحانیون احترام به عالمان دینی است چراکه عالمان دینی مروجان دین و احکام دینی هستند.

حجت الاسلام وردانی توضیح داد: مرکز خدمات حوزه های علمیه به فرمان مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای(مدظله العالی) در سال1370 تاسیس گردید که ستاد مرکز خدمات حوزه های علمیه در شهر مقدس قم مستقر بوده و در همه استان ها نیز شعبه دارد.

وی با بیان این که این مرکز فرهنگی-رفاهی با هدایت و حمایت دفتر مقام معظم رهبری فعالیت می کند، افزود: در حال حاضر مدیریت مرکز خدمات با ریاست حضرت حجت الاسلام والمسلمین ربانی مدیریت می گردد.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان گلستان ادامه داد: این نهاد حوزوی در حال حاضر با ارائه خدمات بهداشتی، درمانی، رفاهی و معیشتی از طلاب شیعه و سنی حمایت می کند.

حجت الاسلام وردانی اظهار کرد: حمایت های رهبر معظم انقلاب از مرکز خدمات حوزه های علمیه و دغدغه مهم ایشان مبنی بر حفظ شخصیت طلاب از عوامل مهم پیشرفت این مرکز در طول دوران فعالیت بوده است، اما با تمام این پیشرفت ها باید گفت که هنوز کاستی هایی وجود دارد.

  ویبا بیان این که خدمت به مرکز خدمات حوزه‌های علمیه در کشور، به منزله حفظ معنویت و خدمت در راستای ارزش های دینی است، خاطرنشان ساخت: در طول سال های فعالیت این مرکز، خدمات ارزشمندی به حوزه های علمیه سراسر کشور از جمله استان گلستان شده است.

مدیر مرکز خدمات حوزه های علمیه استان گلستان ابراز کرد: در طول چند سال متوالی استان گلستان در ارائه خدمات به ویژه خدمات فرهنگی به طلاب شیعه و سنی حضور فعالی پیدا کرده و به حول و قوه الهی توانسته است به انجام هرچه بیشتر خدمات توفیق پیدا کند.