کد مطلب: 58335 تعداد بازدید: ۱۸۹

نماینده ولی فقیه در استان گلستان:

دنیا معبد و مسجد عبادت بندگان است

پنجشنبه ۲۳ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۸:۲۷
«آیت الله سید کاظم نورمفیدی» بیان داشت: در روایات عدیده ای از ائمه معصومین(علیهم السلام)؛ «دنیا» معبد و مسجدِ عبادت بندگان و موجب کمال آدمی معرفی شده است.

«آیت الله سیدکاظم نورمفیدی» در ویژه مراسمی که به مناسبت مبعث پیامبر اسلام(ص) از سوی مدرسه علمیه عالی الزهرا(س) گرگان برگزار شد، با استناد به روایتی از نبی مکرم اسلام(ص) در توصیه به عبدالله بن مسعود بیان داشت: توصیه های پیامبر اسلام(ص) در این حدیث مستند به آیات شریفه قرآن است که این امر موجب می شود سفارش های پیامبر(ص) از تاثیر بیشتری برخوردار شود.

وی افزود: در اولین جمله از این روایت، پیامبر اکرم(ص) به عبدالله بن مسعود سفارش می کند که مبادا در جهت محبت و مهربانی به خانواده، دوست و اطرافیان مرتکب گناه و نادیده گرفتن طاعت خداوند شود.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان در همین رابطه، به روایت دیگری از پیامبر اشاره کرد و گفت: پیامبر(ص) می فرمایند: «بدترین انسان ها کسانی هستند که آخرت خود را به دنیایشان بفروشند و بدتر از آنها کسانی هستند که آخرت خود را برای دنیای دیگران از دست بدهند».

آیت الله نورمفیدی، توصیه دیگر پیامبر خاتم(ص) به عبدالله بن مسعود را مذمت دنیا و دوری از لذت ها و زینت های دنیا دانست و افزود: دنیایی که مورد مذمت قرار گرفته و پیامبر اکرم(ص) بر مواظبت بدان تاکید نموده اند، دنیایی است که ظرف لذات و شهوات انسان و موجب سقوط انسان می شود.

وی با بیان این که در روایات عدیده ای از ائمه معصومین(علیهم السلام) «دنیا» معبد و مسجدِ عبادت بندگان و موجب کمال آدمی معرفی شده است، خاطرنشان کرد: این انسان است که از دنیا به عنوان جایگاه تعالی و کلاس سازندگی بهره می برد و یا آن را ظرف شهوت و لذات خود قرار می دهد.

امام جمعه این شهرستان با استناد به آیه 14 سوره آل عمران اذعان نمود: عشق و علاقه به زنان، فرزندان، اموال زياد از طلا و نقره و غیره؛ در نظر مردم جلوه يافته است چراکه هم نیاز وجودی انسان است و هم براساس آیه 7 سوره کهف، در پرتو آن انسان آزمایش می شود.