کد مطلب: 58243 تعداد بازدید: ۱۸۲

مدیر مدرسه علمیه سعدیه رامیان:

اعتكاف بهترین فرصت برای هدایت جوانان و نوجوانان در مسیر اسلام ناب است

دوشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۰:۴۸
«خانم شمسی طاهری» گفت: در این زمان که دشمنان سعی دارند فرهنگ غربی را از راه های مختلف جایگزین فرهنگ ناب اسلامی كنند، اعتكاف بهترین فرصت برای هدایت جوانان و نوجوانان در مسیر اسلام ناب است.

«خانم شمسی طاهری» در جمع بانوان معتکف مسجد جامع این شهرستان به بیان فضایل مراسم معنوی اعتکاف پرداخت و اذعان نمود: برنامه اعتکاف و سه روز بندگی و عبودیت و کناره گیری از دنیا، شور و نشاطی معنوی را در وجود انسان زنده می کند.

وی اذعان کرد: اعتکاف فرصتی مناسب برای تفکر در احوال خویشتن و تقویت نکات مثبت و زدودن رذایل اخلاقی است.

مدیر این مدرسه خاطرنشان نمود: با توجه به این که ماه رجب و شعبان ایامی است که خداوند به فضل و رحمت خویش به عمر و زمان برکت می بخشد و عبادات و کارهای نیک و شایسته چندین برابر اجر و پاداش دارد؛ جوانان و نوجوانان می توانند این ایام را فرصتی مناسب برای تعمیق باورهای دینی، خلوت با خویشتن و ارتباط با خداوند قرار دهند.

طاهری، اشتغالات، گرفتاری ها، کار و تلاش برای دنیا و زندگی را از عوامل غفلت ارتباط با خدا دانست و افزود: اعتکاف و خلوت های آن، بهترین فرصت است تا ارتباط با خالق را تقویت کرد.

وی بیان داشت: در این زمان که دوره تهاجم فكری و فرهنگی است و دشمنان سعی دارند فرهنگ غربی را از راه های مختلف جایگزین فرهنگ ناب اسلامی كنند، اعتكاف بهترین فرصت برای هدایت جوانان و نوجوانان در مسیر اسلام ناب است.

استاد حوزه اعلام کرد: 10 نفر از مبلغین این مدرسه در مراسم اعتکاف این شهرستان شرکت کرده و به اجرای برنامه های فرهنگی و تبلیغی پرداختند.

طاهری، اجرای حلقه های معرفتی، تصحیح قرائت نماز و تلاوت قرآن، اجرای مسابقه های مختلف، پاسخگویی به مسائل شرعی، تهیه و توزیع اقلام فرهنگی و تبین جایگاه حوزهای علمیه و اهمیت تحصیل در این مکان را به عنوان مهم ترین برنامه های اجرا شده معرفی کرد.