کد مطلب: 58242 تعداد بازدید: ۱۷۹

مسئول مدرسه علمیه الزهراء س گنبدکاووس مطرح کرد:

ماه رجب و شعبان، بهترین فرصت و زمان برای مهمانی خدا

سه شنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۰:۰۲
«حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی فر» بیان کرد: ماه رجب و شعبان، بهترین فرصت و زمان برای مهمانی خداست تا از خرمن اعمال، خوشه چینی نمود و از فرصت ها بهره کافی را برد.

«حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی فر» در جمع طلاب این مدرسه علمیه در بیان اعمال ماه رجب گفت: اعمال زیادی در این ماه وارد شده است که یکی از مهم ترین آنها، استغفار است.

وی در تشریح معنای استغفار بیان کرد: «استغفار» به معنای کوله بار بر زمین گذاشتن است. البته واژه های مختلفی در مورد استغفار به کار برده شده است که با رجوع به مفاتیح الجنان می توانید این واژه ها را به دست آورید.

مسئول این مدرسه، ضمن مقایسه مهمانی دنیا و مهمانی خدا، به عظمت ماه رمضان نیز پرداخت و خاطرنشان کرد: چه مهمانی بالاتر از مهمانی خداوند که در کرم، احترام و بخشش نظیر ندارد. انسان باید خود را آماده دریافت این کرامات نماید.

حجت الاسلام ابراهیمی فر تصریح کرد: ماه رجب و شعبان، بهترین فرصت و زمان برای مهمانی خداست تا از خرمن اعمال، خوشه چینی نمود و از فرصت ها بهره کافی را برد. با دقت در اعمال بزرگان، متوجه می شویم که حتی در مواقع استراحت مشغول ذکر بودند تا جایی که کلمه رب و توحید برایشان ملکه شده بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با استناد به حدیثی از پیامبر اکرم(ص) در منزلت علم و دانش گفت: هر کسی که راهی به سوی علم و دانش طی نماید، خداوند متعال او را در راستای پیمودن به بهشت فرا می خواند و به فرشتگان امر می کند که بال های خود را برای طالبان علم پهن نمایند و راضی به این عمل می باشند. و ملائکه افتخار می نمایند که طالبان علم بر بال های آن ها قدم بگذارند.

استاد حوزه خطاب به طلاب گفت: قدر خود را بدانید که در مقام و موقعیتی هستید که پیامبر اکرم(ص) از شما به عنوان وارثان انبیاء یاد می کند.