کد مطلب: 58217 تعداد بازدید: ۱۹۹

مشاور مدرسه علمیه الزهراءس گرگان:

بعثت پیامبر اسلام ص که شروع بزرگترین جنبش تاریخ بشری

دوشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۷:۲۲
«خانم فرحناز رجب زاده» بیان کرد: بعثت پیامبر اسلام(ص) شروع بزرگترین جنبش تاریخ بشری ؛ یعنی برانگیخته شدن پیام آور مهر و محبت محمد مصطفی(ص) برای هدایت و سعادت انسان هاست.

«خانم فرحناز رجب زاده» در جمع طلاب مدرسه علمیه الزهرا(س) گرگان بیان کرد: تقارن فصل بهار با ماه های عظیم رجب، شعبان و رمضان را باید غنیمت شمرد و از تمامی لحظات آن نهایت استفاده را کرد. همانطور که علمای بزرگ برای دریافت درست ماه مبارک رمضان از ماه های قبل از رجب در خودآمادگی ایجاد می کردند.

وی در تعریف ماه رجب گفت: به ماه رجب به خاطر عظمت و جلالت این ماه «رجب المرجب» گفته می شود و همچنین به نام «اصب» به معنای اصابت رحمت مداوم خداوند بر بندگان نیز خوانده می شود.

استاد حوزه در تشریح اعمال ماه رجب خاطرنشان کرد: برترین اعمال در این ماه «روزه» است و در صورت عدم توفیق روزه گرفتن، «استغفار و صدقه دادن» فضیلت بسیار دارد که بندگان با انجام این اعمال در زمره «رجبیون» قرار می گیرند.

رجب زاده ضمن اشاره به مناسبت های این ماه تصریح کرد: بعثت پیامبر اسلام(ص) که شروع بزرگترین جنبش تاریخ بشری ؛ یعنی برانگیخته شدن پیام آور مهر و محبت «محمدمصطفی(ص) » برای هدایت و سعادت انسان ها است، در این ماه اتفاق افتاده است.

وی ادامه داد: ماه رجب ماه خداست و در آن، رحمت الهی بر بندگان پیوسته ریزش می کند. همه دعاهای وارده در ماه رجب، سرشار از بیان رحمت و عطوفت الهی است. در شرح فرازی از دعای هر روز ماه رجب آمده است: «ای خدای صاحب عطاهای فراوان و نعمت های گوناگون و رحمت بی پایان و قدرت کامل بر همه چیز و...» که نهایت رحمت خداوند را بیان می کند.

مشاور مدرسه، غنیمت شمردن لحظات این ماه، امید به خداوند، انگیزه و نشاط، لطف بی حد خداوند، توجه به گذر عمر را از جمله پیام های ماه رجب برشمرد.

خانم رجب زاده در پایان به آیاتی از سوره قیامت اشاره کرد و بیان داشت: خداوند در این آیات، دو وجه را در راستای حالات انسان ها تفسیر می کند؛ وجوهی که در روز قیامت بشاش و خوشحال بوده، فقط محو وجه الهی هستند و به او نگاه می کنند؛ اینان کسانی هستند که علاوه بر دنیا به آخرت نیز توجه دارند.

وی افزود: وجوهی دیگر از انسان ها؛ چهره هایی درهم کشیده، عبوس و افسرده اند، اینان کسانی هستند که دنیا را دوست داشته و آخرت را رها کرده اند.