کد مطلب: 58216 تعداد بازدید: ۱۵۶

استاد حوزه:

به روز شدن علم طلاب نیازمند مطالعه هدفمند و کار تحقیقی است

دوشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۳:۱۶
«آقای حسینعلی سرگزی» گفت: طلاب باید در قالب های مختلف به رسالت خود عمل کنند. براین اساس، برخی مبلغ می شوند که باید در این راستا علمشان بروز باشند. برای این کار باید مطالعه داشته باشند، آن هم یک مطالعه هدفمند و یک کار تحقیقی.

«آقای حسینعلی سرگزی» در جمع طلاب مدرسه علمیه الزهرا(س) گنبد کاووس بیان کرد: زمانی که به تاریخ حوزه های علمیه نگاه می کنیم، انسان های بزرگی دراین حوزه ها تربیت شده و در سطح جامعه نقش های مهمی را ایفاء کرده اند که همه آنها در حوزه درس خواندند و درس گفتند مانند علامه مجلسی ها، علامه طباطبایی ها و ... .

وی به تفاوت علماء گذشته با طلاب دیگر اشاره کرد و گفت: آنان تنها به درس ها اکتفا نمی کردند، و در راستای موضوعات مطروحه حرکت نموده و نیاز جدیدی را خلق می کردند و در پی پاسخگویی به این نیاز جدید، حرکت می نمودند. آنان در مسیر حرکت خود از منابع و افراد بزرگ مدد می گرفتند.

استاد حوزه با بیان این که وظایف طلاب پس از فارغ التحصیلی متفاوت می شود، خاطرنشان کرد: طلاب باید در قالب های مختلف به رسالت خود عمل کنند. براین اساس، برخی مبلغ می شوند که باید در این راستا علمشان بروز باشند. برای این کار باید مطالعه داشته باشند، آن هم یک مطالعه هدفمند و یک کار تحقیقی.

سرگزی ادامه داد: جمعی از طلاب که خانه دار می شوند نیز؛ برای تربیت فرزندان، تعامل و فضای عاطفی خانه نیاز به مطالعه دارند. عده ای وارد عرصه های سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و ... می شوند که جهت موفقیت در هر یک از این موارد نیز نیازمند مطالعه و به روز کردن اطلاعات است.

وی در انتها تصریح نمود: اگر قصد دارید در کاری که انجام می دهید موفق باشید باید کلام نافذ داشته و متناسب با نیازهای روز جامعه و مخاطب سخن بگویید.