کد مطلب: 57698 تعداد بازدید: ۱۷۰

امام جمعه شهرستان مینودشت:

طلاب خواهر سیره حضرت فاطمه س را برای زنان تبین کنند

چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۳:۰۲
«حجت الاسلام والمسلمین سیدحسین حسینی» طلاب و روحانیون با شناخت دقیق از شخصیت والای حضرت فاطمه(س) سیره و روش ایشان را برای زنان تبین کنند.

«حجت الاسلام والمسلمین سید حسین حسینی» در جشن میلاد حضرت فاطمه(س) که جمعی از مسئولین این شهرستان، نماینده بانوان ادارات، طلاب و خانواده های آنان حضور داشتند، گفت: یکی از مسائلی که قرآن کریم به صراحت بر آن تاکید نموده، مسأله الگوپذیری است. حضرت فاطمه(س) الگوی کامل در عبادت، اخلاق، همسرداری، تربیت فرزندان برای همه هستند.

وی با بیان که حضرت زهرا(س) بانوی عالمه و آگاه به امور و مسائل زمان خود بودند، افزود: خطبه غراء فدکیه ایشان که عمدتا از آیات شریفه و حداقل از 20 سوره مبارکه قرآن استدلال شده، حکایت از درک عمیق و علم سرشار آن حضرت دارد.

امام جمعه مینودشت اظهار کرد: امروزه، دشمنان هجمه هایی به اسلام و مسائل زنان وارد می کنند. برخی از احکام دین را اختیاری می دانند؛ ولی آیا می شود حکومتی که اساس آن اسلام است، شئونات و قوانین آن مثل حجاب، فحشا و منکرات اختیاری باشد که این مسأله با اساس اسلام که دین جامع و کامل است منافات دارد.

حجت الاسلام حسینی با بیان این که با وجود شبهات فراوان طلاب باید آگاه باشند، تاکید کرد: طلاب و روحانیون با شناخت دقیق از شخصیت والای حضرت فاطمه(س) سیره و روش ایشان را برای زنان تبیین کنند.

گفتنی است در پایان مراسم، از نفرات برتر پایه های آموزشی، مسابقات فرهنگی و طلاب فعال فرهنگی، نفرات برتر مسابقات پژوهشی و پژوهشگران برتر مدرسه تقدیر به عمل آمد.

همچنین، در حاشیه مراسم؛ جشنواره غذا و نمایشگاه کتاب ویژه میلاد حضرت فاطمه(س) برگزار شد.