کد مطلب: 57697 تعداد بازدید: ۲۶۴

امام جمعه موقت گرگان:

سال نو فرصت مناسبی برای تحول دروني و کسب سودهای معنوی است

چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۹:۵۴
«حجت الاسلام و المسلمین قاسم لیوانی» گفت: سال نو فرصت مناسبی است تا انسان به تحول دروني و کسب سودهای معنوی بپردازد.

«حجت الاسلام و المسلمین قاسم لیوانی» در نشست اخلاقی تربیتی که از سوی مدرسه علمیه عالی الزهرا(س) گرگان برگزار شد، با اشاره به مقام و جایگاه زن در فرهنگ اسلام و غرب بیان کرد: در نگاه اسلام، زن موجودی الهی است که در اصل خلقت، تحصیل و علم و کمال هیچ تفاوتی با مردان ندارد اما جهان غرب به زن نگاهی ابزاری دارد به طوری که از زنان برای تبلیغات خود استفاده می کنند.

وی افزود: «روز جهانی زن» در غرب در اعتراض زنان به کار سخت و مزد کم شکل گرفت که در پی این اعتراض غربی ها برای زنان حقوقی را در نظر گرفتند که عبارت است از؛ دادن حق طلاق به زنان، سقط جنین بدون رضایت شوهر، آزادی روابط و غیره که در واقع این حقوق مضرات بسیاری بدنبال داشت.

امام جمعه موقت شهرستان گرگان به پیامدهای آزادی زنان در غرب پرداخت و عنوان کرد: آزادی برای زنان در غرب موجب فروپاشی خانواده، تک والدی، سوءاستفاده های جنسی، افزایش خشونت مردان علیه زنان، افزایش بی بندوباری، از بین رفتن نقش همسری و مادری و نیز وسیله ابزاری از زنان منجر شد.

حجت الاسلام لیوانی به سیره پیامبر اکرم(ص) در اهمیت دادن به مقام زن اذعان کرد: در مقام و جایگاه والای زنان همین بس که نبی مکرم اسلام(ص) بر دستان حضرت زهرا(س) بوسه می زد و به بهترین شکل او را احترام می نمود.

وی با توجه به فرا رسیدن سال جدید گفت: در آستانه سال جدید قرار داریم. در آغاز سال جدید علاوه بر آراستگی ظاهری، خودسازی و اصلاح امور روحی بسیار مهم است. سال نو فرصت مناسبی است تا انسان به تحول دروني و کسب سودهای معنوی بپردازد.