کد مطلب: 57640 تعداد بازدید: ۱۹۴

امام جمعه شهرستان رامیان:

رعایت حجاب و عفاف، عامل حفظ خانواده از فروپاشی است

سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۶:۳۱
«حجت الاسلام والمسلمین حسین طاهری» گفت: خانواده مهم ترین نهاد اجتماعی، کانون عشق و مرکز پرورش نسل بشر است که رعایت حجاب و عفاف در جامعه جهت حفظ بنیان این نهاد مقدس، امری ضروری است.

«حجت الاسلام والمسلمین طاهری» در نشست حجاب از نگاه و سیره حضرت فاطمه(س) که در جمع طلاب مدرسه علمیه خواهران سعدیه رامیان برگزار شد، ضمن تبریک ولادت با سعادت حضرت فاطمه(س)، به تبیین فلسفه حجاب پرداخت و گفت: مسئله حجاب یک دستور دینی است که به عنوان حکم تکلیفی و ضروری تعیین شده است.

وی ادامه داد: دستورات حکیمانه دین مبین اسلام مبنی بر لزوم رعایت حجاب و عفاف، برای محفوظ ماندن قدر و ارزش و حمایت از شخصیت انسانی و معنوی زن است.

امام جمعه رامیان در توضیح این شبهه که «اسلام می خواهد زن همیشه پشت پرده و در خانه محبوس باشد»، پاسخ داد: اسلام هرگز حجاب را برای محدودیت زن نیاورده و راضی به حبس و سرکوبی استعدادهای آنان نیست بلکه بر حضور زنان در جامعه با رعایت حجاب و عفاف، اجازه داده است تا از آزار و اذیت بیماردلان محفوظ بمانند.

حجت الاسلام طاهری به نقش موثر حجاب و عفاف در تحکیم بنیان خانواده تأکید کرد و افزود: خانواده مهم ترین نهاد اجتماعی، کانون عشق و مرکز پرورش نسل بشر است که رعایت حجاب و عفاف در جامعه جهت حفظ بنیان این نهاد مقدس، امری ضروری است.

وی غرب و غرب گرایان را مظهر برهنگی معرفی کرد و اذعان کرد: فروپاشی خانواده، جوامع غربی را دچار چالش بزرگی نموده است که آثار ویرانگر آن رو به فزونی است.

موسس این مدرسه علمیه به نتایج فروپاشی خانواده اشاره کرد و عنوان نمود: میلی مردان و زنان غربی به ازدواج، افزایش آزادی های بی حد و مرز جنسی، افزایش فرزندان بی هویت، افزایش سقط جنین و مفاسد، نتیجه مستقیم فروپاشی خانواده و از پیامدهای فرهنگ برهنگی است که رعایت حجاب و عفاف، کیان خانواده را از خطر آسیب و فروپاشی حفظ خواهد کرد.

حجت الاسلام طاهری، آشنایی با سیره حضرت فاطمه(س) و الگوگیری در گفتار و رفتار ایشان در رعایت حجاب و عفاف را با توجه به وضعیت جامعه امروز، امری بسیار ضروری و حیاتی خواند و تصریح کرد: حضرت زهرای مرضیه(س) پاکدامن ترین و محجوب ترین زنان جهان است. ایشان چنان حجاب و عفاف را سرلوحه رفتار خویش قرار داده بودند که نه تنها در برابر همه نامحرمان بلکه حتی از مردان نابینا، نیز خود را می پوشاند.

وی در راستای حضور حضرت فاطمه(س) در مسائل سیاسی و اجتماعی زمان خویش، ابراز کرد: حضرت زهرا(س) در مواقع حساس و درصورت لزوم، در اجتماع حضور یافته و حتی در مجامع عمومی و خصوصی به مناظره می نشست و روشنگری می نمود ولی هرگز از رعایت حجاب و عفاف کامل، غافل نبود.

مدرس حوزه در پایان خطاب به حاضرین توصیه کرد: زنان و دختران، می توانند با دقت در سیره حضرت زهرا(س) که آینه تمام نمای حجاب و عفاف اسلامی است و الگوگیری از ایشان، با رعایت پوشش کامل و داشتن رفتاری دور از تبرج و خودآرایی، آرامش، آسایش و امنیت خود، خانواده و جامعه را به ارمغان بیاورند.