کد مطلب: 57512 تعداد بازدید: ۱۲۸

امام جمعه شهرستان بندرترکمن:

خداوند حق شناسی از پدر و مادر را در کنار شکرگزاری از نعمات قرار داده است

دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۱۳:۳۳
«حجت الاسلام والمسلمین محمد صالح منصوری» بیان کرد: خداوند متعال حق شناسی از پدر و مادر را در کنار شکرگزاری از نعمات خویش قرار داده است.

«حجت الاسلام والمسلمین محمد صالح منصوری» در نشستی که با محوریت «مقام و منزلت مادر در فرهنگ قرآن و اهل بیت(علیهم السلام)» در جمع طلاب مدرسه علمیه فاطمه زهرا(س) بندرترکمن برگزارشد، گفت: پدر و مادر گوهر گرانقدری هستند که زمینه سعادت و رشد فرزندان را فراهم می سازند.

وی بی احترامی و بی توجهی به والدین را زمینه ساز سقوط  فرزندان دانست و افزود: بی احترامی به والدین، زمینه ساز قبول نشدن حسنات می شود. حتی اگر کسی شهید راه خدا باشد در صورت بی احترامی به والدین، جایگاه رفیع خود را از دست خواهد داد.

امام جمعه شهرستان بندرترکمن خاطرنشان کرد: چنانچه والدین در اموری کوتاهی داشته باشند، فرزند وظیفه احترام گذاشتن را به عهده دارد، زیرا تمام هستی و وجود او، از وجود والدین است.

حجت الاسلام منصوری بیان داشت: کفاره گناهان فرزندان، احترام گذاشتن به والدین می باشد؛ این وظیفه در مورد مادر دو چندان می شود. رعایت مقام و منزلت معنوی مادر، در هر حالی بر فرزند واجب است.

وی ضمن اشاره به عطوفت مادری، اظهار کرد: خداوند متعال حق شناسی از پدر و مادر را در کنار شکرگزاری از نعمات خویش قرار داده است.

مدرس حوزه در پایان سخنان خود، با توجه به فرارسیدن عیدنوروز، بر خرید اجناس ایرانی در راستای حمایت از تولید ملی کشور تاکید نمود.