کد مطلب: 57511 تعداد بازدید: ۲۶۶

استاد حوزه:

وجود تفاوت در زن و مرد اساس هستی و آفرینش است

دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۱۱:۲۹
«خانم دکتر عادله کشمیری» بیان داشت: وجود تفاوت در زن و مرد اساس هستی و آفرینش است، در حقیقت، وجود تفاوت هاست که جاذبه بدنبال دارد.

«خانم دکتر عادله کشمیری» در ادامه سلسله نشست های علمی مدرسه علمیه عالی الزهراء(س) گرگان که با موضوع «پاسخ به شبهات پیرامون زنان» به مناسبت هفته زن برگزار شد، با اشاره به مقام والای حضرت زهرا(س) و ضرورت شناخت سیره عملی آن حضرت بیان داشت: ایام ولادت حضرت زهرا(س) و هفته بزرگداشت زن فرصت مناسبی است تا حلقه اتصال خود را با حضرت فاطمه زهرا(س) محکمتر نموده و بتوانیم با بهره گیری از سیره عملی حضرت به سعادت ابدی دست یابیم.

وی افزود: حضرت زهرا(س) الگویی عملی برای همه زمان ها است. به طوری که در همه زمینه های زندگی می توان از سیره آن حضرت بهره جست. در عظمت مقام و جایگاه ایشان همین بس که حضرت جبرئیل با ایشان سخن می گفت.

استاد حوزه با اشاره به سیره حضرت زهرا(س) در بحث همسرداری و فرزندپروری ابراز کرد: در زمینه دفاع از ولایت، اهمیت جایگاه امیرمومنان(ع) و مباحث علمی نمونه بارزی است که می توان با تاسی و الگوگیری از ایشان در زندگی مسیر بندگی را طی نمود.

کشمیری اذعان کرد: شخصیت حضرت زهرا(س)، شخصیتی دست یافتنی است، کم نیستند بزرگانی که با الگوگیری از ایشان و ائمه معصومین(علیهم السلام) به مقام انسان کامل رسیدند؛ همچون حضرت امام خمینی(ره) که تالی تلو معصوم بودند.

وی گفت: از دیدگاه اسلام، زنان همچون مردان دارای جایگاه و مقام والایی هستند تا آنجا که امام خمینی(ره) در این خصوص می فرمایند: «زنان باید در مقدرات اساسی مملکت دخالت کنند» و نیز فرمودند: «لطفی که اسلام به زن نموده به مرد نداشته است» .

استاد دانشگاه، با استناد به آیه 13 سوره مبارکه حجرات؛ تنها برتری انسان را در تقوا معرفی کرد.

کارشناس مذهبی ضمن تشریح شبهاتِ پیرامون حقوق زنان، اظهار کرد: وجود تفاوت در زن و مرد اساس هستی و آفرینش است، در حقیقت، وجود تفاوت هاست که جاذبه بدنبال دارد.