کد مطلب: 57315 تعداد بازدید: ۲۰۰

فرمانده سپاه شهرستان رامیان:

شناخت همه جانبه تهاجم فرهنگی و اهداف دشمنان؛ از جمله راه کارهای مبارزه با تهاجم فرهنگی

چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۸:۰۵
«سرهنگ مجید زمانی» گفت: خطرات جنگ نرم به مراتب بیشتر از جنگ سخت است زیرا دشمن در جنگ نرم، با برنامه و ابزارهای گسترده بطور ریشه ای و عمیق، ذهن و قلب انسان را تسخیر می کند.

«سرهنگ مجید زمانی» در نشست آسیب های اجتماعی–فرهنگیِ زنان که در مدرسه علمیه خواهران سعدیه رامیان برگزار شد، بیان کرد: هر جامعه ای متناسب با شرایط خود، با انواعی از انحرافات و مشکلات روبروست که تأثیرات مخرب آن در جامعه، مانع از رشد و ترقی می شود.

وی با بیان این که اهمیت توجه به آسیب های اجتماعی زنان، به دلیل نقش محوری آنان در خانواده است، عنوان کرد: طلاق، اعتیاد، خودکشی و مفاسد اخلاقی، بیشترین آسیب های اجتماعی کشور را تشکیل می دهند. در این میان، بیشترین آسیب ها متوجه زنان بوده و بیشترین نقش در کنترل این آسیب ها را هم خانم ها دارند.

زمانی افزود: دشمنان در جنگ نظامی نتوانستند علیه ملت ایران به اهداف شوم خود برسند و با مشاهده ایثار و فداکاری های زنان و مادران دریافتند که مادران، اصلی ترین نقش را در خانواده بر عهده دارند و با نشانه گیری آنان می توانند به سایر اهداف شوم خود برسند.

وی، به تغییر روش دشمنان از جنگ نظامی به جنگ نرم اشاره کرد و گفت: خطرات جنگ نرم به مراتب بیشتر از جنگ سخت است زیرا دشمن در جنگ نرم، کاملا نامحسوس و با برنامه و ابزارهای گسترده و عمیق، ذهن و قلب انسان را تسخیر می کند.

فرمانده سپاه این شهرستان تصریح کرد: شبکه های ماهواره ای که از دهه شصت به کشور ما تحمیل شد، یکی از ترفندهای دشمنان است که با پخش سریال هایی با محتوای ترویج خانواده بی سامان، عادی جلوه دادن مسائلی همچون خیانت زن و شوهر به یکدیگر، روابط دختر و پسر قبل از ازدواج و سقط جنین برای دختران، موجب از هم پاشیدن خانواده ها و افزایش میزان طلاق می شود.

وی در پایان، شناخت همه جانبه تهاجم فرهنگی و اهداف دشمنان را از جمله راه کارهای مبارزه با تهاجم فرهنگی خواند و اظهار داشت: زنان و مادران، باید با تقویت بینش دینی و سیاسی خود و تربیت فرزندان صالح، دشمنان را از رسیدن به اهداف پلید خود ناکام و ناامید سازند