کد مطلب: 57313 تعداد بازدید: ۱۹۷

نماینده ولی فقیه در استان گلستان:

الگوخواهی و الگوگیری؛ یکی از مهمترین نیازهای فطری و طبیعی انسان

چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۰:۲۷
«آیت الله سید کاظم نورمفیدی» بیان کرد: حضرت فاطمه زهرا(س) نه تنها الگوي بانوان جهان، بلكه اسوه تمام جهانيان در ابعاد مختلف زندگي است.

«آیت الله سیدکاظم نورمفیدی» در ویژه مراسم ولادت حضرت زهرا(س) که اساتید و طلاب مدرسه علمیه عالی الزهراء(س) گرگان، بانوان فرهیخته، مشاوران و کارشناسان دستگاه های اجرایی  و تعدادی از خبرنگاران خبرگزاری های استان حضور داشتند، در راستای «ضرورت وجود الگوی شایسته» گفت: یکی از مهمترین نیازهای فطری و طبیعی انسان، الگوخواهی و الگوگیری است. در این عرصه زنان نیز بدنبال اسوه و الگوی مناسب برای خود هستند تا بتوانند در سبک زندگی، از او تبعیت نمایند.

وی افزود: در معرفی الگوی شایسته برای بانوان عالم، هیچ سیمایی زیباتر از حضرت زهرا(س) نخواهیم یافت. در قرآن کریم «حضرت مریم(س)» و «آسیه» نیز به عنوان الگو معرفی شده اند اما حضرت زهرا(س) به عنوان جامع ترین و کامل ترین الگو برای همگان معرفی شده است.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان ادامه داد: انتخاب الگو به نوع نگرش و نگاه انسان به زندگی بستگی دارد. برخی نگاه شان به زندگی محدود به کسب و کار و صرفاً مادی است، به طوری که جنبه های دیگر انسانیت در نظر گرفته نمی شود. لذا، در این نوع نگاه، حضرت زهرا(س) نقشی نخواهد داشت.

آیت الله نورمفیدی اذعان کرد: حضرت فاطمه زهرا(س) نه تنها الگوي بانوان جهان بلكه اسوه تمام جهانيان در ابعاد مختلف زندگي است. از این رو، ضروری است به عنوان الگوی جامع  برای همه زمان ها معرفی شده و روش های تربیتی آن حضرت بررسی، تبیین و ارائه گردد.

وی ابراز نمود: اصل و اساس مسئولیت زنان در «خانواده» است. هر چند بانوان در مسائل سیاسی، اجتماعی، فرهنگی حضور موفق دارند، اما مهمترین وظیفه یک زن «تولید انسان» است و این منافات با مسئولیت های دیگر او ندارد.

امام جمعه گرگان ضمن تاکید بر ضرورت تبیین درست سیره ائمه اطهار(علیهم السلام) اظهار کرد: هدف از تاسیس این مدرسه علمیه خواهران، تحصیل و تربیت بانوان عالمه جهت شناسایی درست دین و پاسخگویی به سوالات و شبهات در جامعه زنان در سطح جهانی است که به لطف خداوند در این زمینه موفق نیز بوده است.