کد مطلب: 57080 تعداد بازدید: ۲۰۵

در جلسه اخلاق مدرسه علمیه خواهران سعدیه رامیان بیان شد:

فرصت تحصیل در حوزه های علمیه می تواند زمینه عاقبت به خیری طلاب را فراهم نماید

شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۵:۰۳
«خانم زهرا رجبلو» گفت: برای عاقبت به خیر شدن باید به خدا پناه برد و ضمن عمل به دین، تحت ولایت خدا و اولیای او زندگی کرد.

«خانم زهرا رجبلو» معاون فرهنگی مدرسه علمیه خواهران سعدیه رامیان در جلسه اخلاق هفتگی خود به بررسی عوامل عاقبت به خیری پرداخت و گفت: با توجه فرمایش پیامبر عظیم الشأن اسلام(ص)، سوءعاقبت یکی از مسائلی است که انسان باید دائما نگران آن باشد.

وی افزود: خوب بودن و خوب شروع کردن در امورات، هنر است اما خوب ماندن و خوب به پایان رساندن آن هنری بالاتر و برتر است.

معاون فرهنگی این مدرسه، در اهمیت مسئله عاقبت به خیری اظهار داشت: در طول تاریخ، انسان های بسیاری بوده اند که به مراتب بالایی رسیدند امّا در نقطه ای سقوط کردند. به عنوان مثال بلعم باعورا در ابتدا مبلغ حضرت موسی(ع) بود ولی سرانجام علیه ایشان اقدام کرد و بدعاقبت شد.

رجبلو، ایمان، تقوا، توبه و اخلاص در عمل را از جمله عوامل عاقبت به خیری برشمرد و تأکید کرد: برای عاقبت به خیر شدن باید به خدا پناه برد و ضمن عمل به دین، تحت ولایت خدا و اولیای او زندگی کرد وگرنه خطر سقوط فراوان است.

وی از دیگر عوامل عاقبت به خیری را  انس، علاقه و محبت به اهل بیت(علیهم السلام) دانست.

این معاون فرهنگی، خواندن دعاهایی را که در زمینه عاقبت به خیری آمده است به طلاب توصیه کرد و اذعان نمود: فرصت تحصیل در حوزه های علمیه می تواند زمینه عاقبت به خیری طلاب را فراهم نماید.