کد مطلب: 56719 تعداد بازدید: ۱۳۷

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بندرترکمن گفت:

انسان و انسانیت نیازمند شناخت حضرت زهرا س است

شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۲:۴۸
مدرسه علمیه فاطمه الزهراء(س) بندرترکمن به مناسبت شهادت حضرت فاطمه(س) با محوریت «سلسله مراتب آموزه های فرهنگ فاطمی» را با حضور طلاب و اساتید این مدرسه برگزار کرد.

«حجت الاسلام والمسلمین جعفر کوهستانی» گفت: هر چه که از عالم هستی می گذرد، علم رشد می کند و بشریت به کمال نزدیک می شود ولیکن نسبت به بی بی دو عالم و اهل بیت(علیهم السلام) شناخت ما کم می شود و دلیل آن هم، مظلومیت حضرت زهراء(س) است.

وی بیان کرد: اطاعت از حضرت زهراء(س) واجب است. زمانی که حضرت زهراء(س) بر پیامبر اکرم(ص) و همچنین پیامبر(ص) بر حضرت زهراء(س) وارد می شدند، پیامبر اکرم (ص) در مقابل ایشان می ایستادند، این خود به معنای اطاعت از بی بی دو عالم حضرت فاطمه(س) و بیانگر مقام والا و درجه رفیع حضرت است.  

رئیس اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان ضمن اشاره به توسل به حضرت فاطمه(س) اذعان داشت: انسان و انسانیت نیازمند به شناخت حضرت زهرا(س) است و ما بایستی مقام حضرت را درک کنیم که این درک کردن فوایدی را برای ما در بردارد.

وی یکی ازدلایل پرداختن به فضایل حضرت زهراء(س) را افزایش ایمان دانست و افزود: هر لحظه از عمر انسان که می گذرد، اگر مومن ایمانش قوی تر نشود زیان می بیند و خسارت کرده است.

حجت الاسلام کوهستانی در پایان خاطرنشان کرد: خداوند منان آب را مایه پاکی جسم بشریت قرار داده است و برای طهارت باطن اهل بیت را قرار داده است. لذا، با شناخت اهل بیت(علیهم السلام) و نزدیک شدن به آنها می توان طهارت باطنی را بدست آوریم.