کد مطلب: 56718 تعداد بازدید: ۱۰۲

مدرس حوزه بیان کرد:

نگاه حضرت صدیقه طاهره س اولین بانوی معصوم اسلام به زن، نگاهی تقوا گرایانه بوده است

شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۰:۳۰
مدرسه علمیه فاطمه الزهراء(س) بندرترکمن نشستی با محوریت "دیدگاه های متفاوت به زن و جایگاه آن" را در جمع طلاب و اساتید این مدرسه برگزار نمود.

«حجت الاسلام والمسلمین مجتبی لازری» گفت: یکی از دیدگاه ها نسبت به جایگاه زن، دیدگاه متهجرانه است که از جمله طرفداران این نگاه، کشور عربستان است. زن در نگاه عربستانی ها، طفیلی مرد است. در این دیدگاه زنان حق رای دادن و رانندگی و... را ندارند.

وی افزود: در نگاه دوم؛ معتقدان این دیدگاه تساوی زن و مرد را در سایه مدافع حقوق زنان می دانند. تنها وجه اشتراک با نگاه قبل در شخصیت وجودی مرد و زن می باشد.

مدرس حوزه در بیان پیامدهای نگاه دوم عنوان کرد: صاحبان دیدگاه دوم از زنان می خواهند مساوی مردان باشند، یعنی تمایلات مرد را اغنا کنند. زیبایی، شکل، کمال و... به حد اعلا برسد به بیان دیگر کالای لوکس بسیار شیک باشند.

حجت الاسلام لازری بیان کرد: نگاه حضرت صدیقه طاهره(س) اولین بانوی معصوم اسلام به زن، نگاهی تقوا گرایانه بوده است. با این دیدگاه؛ حضرت، زنان عالم را نجات خواهد داد.

وی اذعان داشت: حضرت زهراء(س) خیر زنان را در این می داند که نه مردی او را ببیند و نه او مردی را ببیند. با این نگاه فاطمی، زنان مسلمان پرورش می یابد.

مدرس حوزه خاطر نشان کرد: اگر زنان عالم این نگاه فاطمی را گسترش دهند، بسیاری از مشکلات جامعه حل خواهد شد.