کد مطلب: 56715 تعداد بازدید: ۱۴۹

معاون فرهنگی مدرسه علمیه الزهراء س گرگان گفت:

طالب علوم دینی باید بکوشد تا به عنوان عنصر تعلیمی و تربیتی مناسبی برای گسترش فرهنگ دینی باشد

یکشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۴:۳۵
«خانم سیده هاجرهاشمی» تصریح کرد: روحانیت در اسلام به معنای آراسته بودن به فضیلت علم و تقوا و مجهز بودن برای انجام یک سلسله وظایف دینی، اجتماعی و واجبات کفایی است.

«خانم سیده هاجر هاشمی» معاون فرهنگی این مدرسه علمیه در نشست تربیتی اخلاقی عنوان کرد: روحانیت، سِمَت و مقام نیست که در سایه آن روحانیون امتیازات مادی کسب کنند و عده ای آنرا وسیله امرار معاش خود قرار دهند.

وی افزود: طلبگی سلسله ای است متصل به پیامبران(س)، ائمه(علیهم السلام) و عالمان بزرگ که چه بسا افتخار آمیز و مسئولیت آفرین است.

معاون فرهنگی این مدرسه علمیه با بیان اینکه طلبه از نظر صنفی و شغلی از تبار پیامبران است، اظهار کرد: وظایفی که انبیا و اولیاء(علیهم السلام) انجام می دادند، طلبه در جامعه امروز به عهده گرفته است.

خانم هاشمی بیان کرد: پیامبران خدا به واسطه وحی، با پیام خدا آشنا می شدند. طلبه نیز در دوره تحصیل خود با سخن خدا آشنا می شود.

وی از وظایف پیامبران را انتقال سخن خدا به مردم و تلاش در راستای تحقق اهداف دین دانست و افزود: طالب علوم دینی باید بکوشد تا خَلَف صالحی برای آنان باشد و بتواند به عنوان عنصر تعلیمی و تربیتی مناسبی برای گسترش فرهنگ دینی تلاش کند.

استاد حوزه خاطرنشان کرد: خدای متعال برای رفع نیاز بشر به دین؛ اخلاق و معنویت، 124 هزار انسان صالح برگزید که طلاب و عالمانِ امروز وارث آنان هستند.

خانم هاشمی در پایان به نمونه هایی از ذی طلبگی امام خمینی(ره) اشاره نمود و یادآور شد: ایشان ظاهری عادی داشته و بیشتر به درون خود می پرداخت و در کنار تعلیم و تعلم، اهمیت زیادی به تهذیب نفس می داد و در مراقبت از فرصت ها بسیار دقیق بودند که حتی یک دقیقه را تلف نمی کرد.