کد مطلب: 56637 تعداد بازدید: ۲۰۶

معاون آموزش مدرسه علمیه سعدیه رامیان بیان کرد:

ساده زیستی و پرهیز از تجمل گرایی، یکی از نکات بارز در زندگی حضرت فاطمه س است.

پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۸:۲۶
"خانم سمانه بیاری" گفت: وجود مقدس حضرت زهرا(س)، سیره، رفتار و گفتار ایشان برای تمامی زنان مسلمان مایه مباهات و اسوه کامل است.

«خانم سمانه بیاری» معاون آموزش مدرسه علمیه سعدیه رامیان در مراسم سوگواری حضرت فاطمه(س) با اشاره به سخن پیامبر(ص) که فرمودند «ای فاطمه آیا به این کرامتی که خداوند به تو داده خشنود نیستی که تو سرور زنان جهان و سرور زنان این امت و بانوی بانوان اهل ایمان باشی»، بیان داشت: حضرت زهرا(س) سرآمد تمام زنان سعادتمند عالم است که در اثر کوشش در راه حق توانستند به این مقام و درجات عالی معنوی برسند.

وی افزود: ساده زیستی و پرهیز از تجمل را یکی از نکات بارز در زندگی ریحانه النبی(س) برشمرد و اظهار داشت: ایشان با این که دختر رهبر جهان اسلام بود و می توانست از موقعیت خود بهره برداری مادی کند، اما هرگز چنین نکرد.

معاون آموزش این مدرسه تصریح کرد: وجود مقدس حضرت زهرا(س)، سیره، رفتار و گفتار ایشان برای تمامی زنان مسلمان مایه مباهات و اسوه کامل است.

بیاری، ام ابیها(س) را نمونۀ زنان پرتلاش در طول تاریخ خواند و اذعان نمود: ایشان علاوه بر این که در عرصه معنوی، همسرداری و تربیت فرزندان و... الگویی تمام عیار بودند، همواره در راه احیای ارزش های الهی و پیشرفت جامعه نیز تلاش می کردند.

وی بیان داشت: شخصیت حضرت زهرا(س) در حدی قرار دارد که خلق از شناخت ایشان عاجز است و قدر و عظمت شان همچون قبرشان مخفی است.