کد مطلب: 56636 تعداد بازدید: ۱۸۵

معاون پژوهش مدرسه علمیه الزهرا س گنبد کاووس برگزار نمود:

برگزاری نشست نقش طلاب در انقلاب و اهمیت پژوهش در آن

یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۶:۴۶
«خانم شیخ نسب» همکار پژوهش مرکز مدیریت خواهران گفت: ولایت فقیه، تئوری مدیریت الهی در جهان بشریت است.

«خانم شیخ نسب» همکار پژوهش مرکز مدیریت خواهران در جمع اساتید و طلاب مدرسه علمیه الزهرا س گنبد کاووس بیان کرد: معمولا ما برای گرامیداشت ایام الله دهه فجر و ایام خاصی که در انقلاب و تاریخ اسلامی ما رقم خورده است، فضای بیرونی را با خود و افکارمان همراه می کنیم. اما باید یک فضاسازی فکری صورت بگیرد و تنها زینت کردن و گل افشانی کافی نیست.

وی افزود: انقلاب اسلامی ایران سه ویژگی مهم داشت که موجب تداوم آن شد که شامل؛ اعتقاد به امامت، اعتقاد به مهدویت به عنوان منجی بشریت و اعتقاد و قبول ولی فقیه است.

این مسئول امور پژوهشی ادامه داد: ولایت فقیه تئوری مدیریت الهی در جامعه بشری است و مدیریت منسجم الهی به سمت سعادت بشر است.

شیخی نسب خاطرنشان کرد: تیر اصلی در حال حاضر به سمت ولایت فقیه است. دشمنان داخلی و خارجی در تلاشند که سکان دار کشتی انقلاب را با نقدهای علمی و غیر علمی و تعصب های بی مورد تضعیف کنند. در زمان امیرالمومنین(ع) نیز همین گونه با ایشان عداوت شد. اگر بزرگ ترین سیاستمداران جهان سه نفر باشند، یکی از آنها قطعا مقام معظم رهبری( مدظله العالی) است در حالی که کشور آمریکا که تمام امکاناتش از نفت، گندم و علم و ... در راس جهان است به دست کسی افتاده که خود مردم هم مسخره اش می کنند.

وی تصریح نمود: انقلاب مولود حوزه علمیه است. اگر حوزه را از انقلاب بگیریم، انقلاب از بین می رود و بالعکس. پس طلاب بدانند که وظیفه ای خطیر و بزرگ در مقابل زنده نگه داشتن آرمان های انقلاب و امام راحل(ره) دارند.