کد مطلب: 56613 تعداد بازدید: ۲۱۰

معاونت فرهنگی مدرسه علمیه خاتم الاوصیاء عج فاضل آباد برگزار نمود:

سلسله کلاس های زندگی موفق از دیدگاه قرآن

پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۲:۳۶
پژوهشگر خانواده اذعان داشت: انگیزه در ازدواج، اگر غیر الهی و مادی باشد برای زندگی مشترک کفایت نمی کند چرا که تنها بعد مادی زندگی را در برمی گیرد

سلسله کلاس های زندگی موفق از دیدگاه قرآن با حضور «غلامرضا احمدی» کارشناس مسائل خانواده در جمع طلاب و شماری از بانوان شهر فاضل آباد و بخش کمالان با موضوع "شناخت در ازدواج" در مدرسه علمیه خاتم الاوصیاء(عج) فاضل آباد برگزار شد.

آقای احمدی بیان کرد: رشد و شکوفایی در تنهایی و خلاء ایجاد نمی شود بلکه نیاز به یک دلیل بیرونی دارد. یکی از رموز شکوفایی در ازدواج است چرا که قانون زندگی برای ما نقش هایی آفریده و بعضی از این نقش ها که باعث رشد می شود، با ازدواج فراهم می شود مانند همسر و یا پدر و مادر شدن.

وی افزود: برای ازدواج نیاز به آمادگی یا همان بلوغ است، بلوغ باید در زمینه های مختلف مانند؛ بلوغ عقلانی و بلوغ عاطفی و اجتماعی و ... باشد.

پژوهشگر مسائل خانواده گفت: در ازدواج نیاز به شناخت است و این شناخت ممکن است به صورت مستقیم باشد. مانند دوستی هایی که امروزه با آن مواجه هستیم و یا شناخت معقول و منطقی باشد که اگر شناخت از طریق اول باشد، زندگی دوام پیدا نمی کند چرا که در این ارتباط وابستگی ایجاد می شود و باعث می شود شناخت صورت نگیرد.

وی اظهار کرد: برای شناخت طرف مقابل باید معیارهایی را به سوال تبدیل کرده و پاسخ این سوالات را بدست آورد، لازم نیست این پاسخ ها حتما در گفتگوی دو طرف بدست بیاید بلکه گفتگو یکی از مراحل شناخت است.

احمدی اذعان داشت: یکی از مراحل شناخت، تحقیق و مرحله بعد رفت و آمد خانوادگی و سومین مرحله شناخت و استفاده از تجربه دیگران است.

  ارتباط رو در رو و گفتگوی دختر و پسر و مراجعه به مشاور متخصص را از دیگر مراحل شناخت معرفی نمود.

مشاور خانواده در پایان اضافه کرد: اگر انگیزه در ازدواج غیر الهی و مادی باشد، برای زندگی مشترک کفایت نمی کند، چرا که تنها بعد مادی زندگی را در برمی گیرد در حالیکه انسان موجودی دو بعدی است.