کد مطلب: 56611 تعداد بازدید: ۱۹۹

کارشناس مسائل دینی بیان کرد:

حضرت زهرا(س) با رمز توحید، به قرب الهی رسیده است.

پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۸:۰۵
«حجت الاسلام ناصر صبوری» گفت: حضرت زهرا(س) با رمز توحید، به قرب الهی رسیده است. لذا رضای حضرت زهرا(س) رضای خدا و غضب او، غضب خدا است.

«حجت الاسلام ناصر صبوری» کارشناس معارف دینی در نشست تربیتی که به مناسبت ایام شهادت حضرت زهرا(س) برگزار شد، به بحث پیرامون شخصیت حضرت فاطمه(س) پرداخت و گفت: اولین نفرِ خلقت بعد از پیامبر(ص) و امام علی(ع)، حضرت فاطمه(س) است. فاطمه از همه انبیاء به جز پیامبر اسلام بالاتر است.

وی با طرح  این سوال که ارزش انسان به چیست؟، افزود: ارزش انسان به عشق و علاقه اوست. انسان به هر چیزی علاقه داشته باشد، ارزش انسان به همان، قیمت می خورد. بنابراین ارزش کسی همانند علی(ع) و فاطمه زهرا(س) هم به بی نهایت می رسد.

کارشناس معارف دینی تصریح کرد: نسبت به معصومین سه وظیفه؛ معرفت، محبت و تبعیت را به عهده داریم. در بیانات حضرت رسول(ص) آمده است که اگر به حدیث ثقلین عمل می شد، جنایات تاریخ اتفاق نمی افتاد و تمام جهان علوی و فاطمی بود.

حجت الاسلام صبوری با بیان این که پنج حادثه بی نظیر در تاریخ اسلام وجود دارد، عنوان نمود: روز بعثت پیامبر که روز ابلاغ دین است، روز اکمال دین که امام علی(ع) به مقام امامت معرفی شد و عید غدیر می باشد، سومین حادثه، روز عاشوراست که ابقای دین مدیون رشادت ها و فداکاری امام حسین(ع) است و روز اربعین که اعزاز دین به آن گره خورده است و نهایتا روز اعمال دین که روز ظهور مهدی (عج) می باشد.

وی با اشاره به این که اگر کسی بگوید نهج البلاغه علی(ع) تفسیر خطبه حضرت زهرا(س) است، سخن گزافی نیست، تاکید کرد: در بیان سیره و زندگی حضرت زهرا(س) به صورت ظاهری اعم از بیت الاحزان، مظلومیت و اشک و گریه پرداخته شده اما به سیرت و سبک زندگی، قلب سوخته، معنویت و عرفان و خطبه حضرت زهرا(س) کمتر اشاره شده است.

این کارشناس دین با بیان این که شاه کلید این عالم، توحید است، افزود: اگر به اوج توحید، عرفان، عبودت و همسرداری حضرت فاطمه(س) معرفت داشتیم و عمل می کردیم، زندگیمان فاطمی بود. این خطای بزرگ زنان مدینه بوده که تفسیر سیره توحیدی فاطمه را ننوشته اند. آن سیره ای که اعجوبه خلقت یعنی امام زمان(عج) فرمود: مادرم زهرا الگوی من است.