کد مطلب: 56483 تعداد بازدید: ۲۴۹

رئیس اداره پشتیبانی استان گلستان بیان کرد:

انقلاب اسلامی در جهان رخدادی بی بدیل شد و در واقع شیطنت های دشمن موجب انسجام مسلمانان شد.

یکشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۷:۲۳
در پیروزی انقلاب اسلامی آحاد ملت نقش مهمی را ایفا نمودند. «رضا سعدی» رئیس اداره پشتیبانی استان گلستان یکی از افرادی است که درایام انقلاب و ضمن فعالیت های خود، دستگیر شده و به زندان افتادند. در همین راستا و با توجه به فرارسیدن ایام الله دهه فجر گفتگویی با ایشان انجام شده است که متن آن در ادامه می آید:

نقش رهبران جوامع اسلامی در بوجود آمدن انقلاب های دینی و مردمی تا چه میزان مهم است؟

 نقش امام و رهبری در اسلام فوق العاده اهمیت دارد، به طوری که در مذهب شعیه، امامت یکی از اصول دین است. هرگاه رابطه بین امام و رهبری در هر جامعه ای گره بخورد، بی تردید تبدیل به امواج خروشان ملت خواهد شد که این مهم می تواند هر نظام طاغوتی را ساقط کند. آرمان های انقلاب الهی، به هر میزان ریشه در عزت و شرافت یک ملت داشته باشد، پایداری آن ملت را افزایش می دهد.

اگر اضلاع یک انقلاب دینی را سه ضلع امام، امت و  ظرف اعتقادی اسلام قرار دهیم؛ هر سه آنها دارای اهمیت ویژه می باشد. در این میان اگر امت همراهی نکند؛ انقلابی پدید نمی آید. در عصر حاضر، همراهی امام و امت در ظرف آزادگی و دین مداری تجمیع شد که ثمره آن جمهوری اسلامی است، به تعبیر حضرت امام(ره) حفاظت از آن از اوجب واجبات قرار دارد.

به نظر شما انقلاب اسلامی تا چه میزان به پیروزی انقلاب های مردمی در سایر کشورهای مسلمان دیگر تاثیرگذار است؟

انقلاب اسلامی با الطاف خداوندی و بیداری جامعه و هدایت های رهبری با دستانی خالی و بدون تکیه به شرق و غرب به پیروزی های ارزشمندی دست پیدا کرد که الگویی برای جهانیان نیز به شمار می آید. لذا، انقلاب اسلامی در جهان رخدادی بی بدیل شد و در واقع شیطنت های دشمن موجب انسجام مسلمانان شد. امروز سلاح مقاومت، دشمنان کوچک و بزرگ را به زانو درآورده است. البته آمریکا و اسرائیل و دیگر هم پیمانانشان همواره حیله ها و برنامه های خود را برای تفرقه و تضعیف و ترور مسلمانان به کار بردند.

ابعاد حضور خود را در درگیری های انقلاب بفرمایید؟

در مقطع راهنمایی در مدرسه یساقی -از توابع کردکوی- درس خواندم. از سال سوم راهنمایی در جلسات مذهبی که عددشان بسیار کم بود، بصورت مخفیانه در منازل با محوریت قرآن شرکت می کردم. سپس به محض ورود در مقطعه متوسطه فعالیت های نیمه علنی با رعایت اصول مخفی کاری را آغاز نمودم. مثلا در سال های 1355با شهید علی پاسندی و محمد روشنی ارتباط داشته و ضمن توزیع اطلاعیه های حضرت امام خمینی(رض)، نسبت به دادن ضبط صوت به همراه سخنرانی امام و دکتر شریعتی مبادرت می ورزیدم. و همینطور در جلسات سخنرانی بزرگ تری مانند مسجد امام حسن عسکری(ع) علی آباد بصورت گروهی شرکت می کردم. این در حالی بود که ساواک با همه توان خود در هر کوی و برزن حضور داشتند.

مهمترين كاري كه نظام انجام داد این بود که سايه رعب و وحشت که بر قاطبه جامعه حاكميت داشت، را برداشت. این وحشت تا اندازه ای بود که یک پاسبان در يك نقطه اي بزرگ حاكميت داشت و صداي احدي در نمی آمد، یعنی فضاي ظلمت در ظلمت. تا اينكه با دستگیری يكي از دوستان، ساواك دنبال من بود. من در آن زمان 16ساله سن داشتم و در منزل اسناد و مدارك زيادي مانند؛ کتاب حكومت اسلامي امام(ره)، اطلاعيه هاي امام وكتب مذهبي فراوان، نوارهاي سخنراني و جزوه اصول مخفي كاري که همگی را در يك چمدان گرد آورده بودم. این اسناد ضميمه پرونده ام شد و در دادگاه اوليه به سه سال زنداني محكوم شدم.

به نظر شما مردم کشورمان چقدر در پیروزی انقلاب نقش داشتند؟

در طول تاريخ، جهان مردمي وفادارتر از مردم ايران نديده است. وقتي صداي امام پس از درس حوزوي در زمان خفقان طاغوت بلند شد و مواضع سياسي خود را نسبت به نظام پهلوي و اتفاقات آن زمان در مورد آمريكا، انگليس و شوروي سابق اعلام مي كردند، مردم همراه ایشان بودند و براي پايه گذاري انقلاب همه وجودشان را فدا كردند که بيش از 15000 هزار شهيد در ميدان ژاله تهران پرپر شدند. امروز نیز مردم ايران با وجود سختی ها و مشکلات فراوان، باز هم اگر لازم شود، مضايقه اي نخواهند کرد.

توصیه شما به جوانانی که انقلاب را درک نکرده اند در راستای پاسداشت دستاوردهای انقلاب چیست؟

امام نهضت خود را با خطاب های ساده و روان و در عين حال عميق به جامعه رسانده و با زبان فطرت با مردم سخن گفتند. رابطه عميقِ مخلصانه بين امام و رهبري و امت شکل گرفت، چه در زمان ورود حضرت امام به میهن و چه در زمان ارتحالشان؛ مردم عشق خود را به تصوير كشيدند. پايداري و تدوام انقلاب اسلامي، مسيرش همين است.

جوانان و نهادهاي انقلابی بايد وقتشان را صرف كارهاي فرهنگي و اعتقادي و مبارزه با ترفندهاي دشمن نمایند. اگر هر فرد و نهادي به وظايف ذاتي و انقلابي خود عمل کند و ماموریت های خود را به درستی انجام دهد، توجيه و تذكر به جوانان منشا اثر می شود.