کد مطلب: 56427 تعداد بازدید: ۱۵۱

معاون پژوهش مدیریت حوزه علمیه خواهران استان گلستان بیان کرد:

هدف از وحدت حوزه و دانشگاه ،نزدیک نمودن مبانی علمی و منطقی با مبانی دینی است.

شنبه ۲ دى ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۹:۴۸
«خانم بهرامی» بیان داشت: هدف از ورود دانشجو و طلبه به حوزه و دانشگاه این است که بتوانند علم خود را با دین عجین نموده و از مجموعه علم و دین خود، باورها و اعتقادات و ارزش های دینی خود را بسازند.

«خانم صدیقه بهرامی» معاون پژوهش مدیریت حوزه علمیه خواهران استان گلستان در نشست علمی با عنوان "نقش حوزه و دانشگاه در سبک زندگی اسلامی" که در هفته وحدت حوزه و دانشگاه در  مدرسه علمیه عالی الزهراء(س) گرگان برگزار شد، بیان داشت: دانشگاه و حوزه هر دو یک منبع واحد برای تغذیه جامعه بشمار می روند و وظیفه آنها تشخیص نیازهای جامعه و پاسخگوئی به آن می باشد.

وی افزود: مراد از وحدت حوزه و دانشگاه، دانشگاهی شدن حوزه یا حوزوی شدن دانشگاه نیست چراکه این امر موجب  انحلال حوزه و دانشگاه خواهد شد بلکه هدف، نزدیک نمودن مبانی علمی و منطقی با مبانی دینی است.

معاون پژوهش حوزه علمیه خواهران استان گلستان ادامه داد: در گذشته و نیز در عصر امروز کم نسیتند افرادی که در کسوت روحانیت به تدریس در دانشگاه نیز مشغول بودند. همچون آیت الله دکتر مفتح  و ... که با تحصیل در رشته های گوناگون، به تحصیل و تدریس در حوزه نیز مشغول بوده اند.

بهرامی خاطرنشان کرد: هدف از ورود دانشجو و طلبه به حوزه و دانشگاه این است که بتوانند علم خود را با دین عجین نموده و از مجموعه علم و دین خود، باورها و اعتقادات و ارزش های دینی خود را بسازند تا به خودسازی پرداخته و چگونه زیستن را یاد بگیرند و بعد از خودسازی به دنبال ساختن جامعه و پاسخ به نیازهای آنان باشند.

گفتنی است در این نشست که طلاب مدرسه و دانشجویان دانشگاه منابع طبیعی این شهرستان حضور داشتند، خانم بهرامی به سوالات آنان پاسخ داد.